Pracownia Minimal Line

Pracownia Minimal Line to wnętrze stworzone przez Klaudię Mączka-Rzewuską.

Ilustratorka pokazuje świat wielu barw, mówi o (trudnych) początkach, sile mediów społecznościowych, ale przede wszystkim o rysunkach i Zuzi, która w jej sercu zajmuje szczególne miejsce. Większość z Was zna ją z jej niezwykłych linearnych rysunków, portretów oraz metryczek.

Koniecznie poznajcie jej ŚWIAT MINIMALIZMU I zajrzyjcie na profil Klaudii @Mrs. Minimalline lub odwiedźcie Jej stronę – minimalline.pl

Godziny otwarcia:

Wtorek – Środa: 10:00-18:00
Piątek – Niedziela: 12:00-20:00

Kontakt:

Tel.: +48 530 181 191
E-mail: kontakt@minimalline.pl

Nowa Lokalizacja:

Plac Konesera 2

Pracownia Minimal Line na Pradze

To niezwykłe miejsce będące ucieleśnieniem idei „mniej znaczy więcej”, która w dzisiejszych konsumpcyjnych czasach nabiera szczególnego znaczenia. Artystka Klaudia Mączka–Rzewuska skłania do refleksji nad tym, co tak naprawdę liczy się w życiu i jakie wartości powinniśmy pielęgnować. W swoich grafikach oraz portretach pokazuje świat widziany oczami wrażliwego obserwatora rzeczywistości, w której bardzo ważną rolę odgrywają uczucia i rodzinne więzi. Znajdująca się w Warszawie Pracownia Minimal Line zlokalizowana jest na Pradze, w miejscu emanującym pozytywną energią, przyciągającym wydarzeniami kulturalnymi i sztuką oraz kuszącym interesującymi restauracjami. Mowa tu o tętniącym życiem i inspirującym Centrum Praskim Koneser, do którego warto zajrzeć, aby oderwać się od codzienności i spojrzeć na wszystko z innej perspektywy.

 

Proste formy – silny przekaz

Właścicielka pracowni tworzy dzieła, które pomimo ogromnej prostoty i oszczędności środków artystycznych niosą ze sobą bardzo silny ładunek emocji. Tym samym udowadnia, że aby przekazać coś ważnego, nie trzeba uciekać się do nadmiaru ozdobników i przytłaczających szczegółów. Klaudia Mączka – Rzewuska za pomocą zwykłej kreski, która jest jej znakiem rozpoznawczym, potrafi pokazać głębię i burzę uczuć towarzyszących nam w ważnych chwilach życia. Zmusza też do refleksji oraz chwilowego zatrzymania się w codziennym biegu. Dzięki temu wizyta na warszawskiej Pradze w Minimal Line staje się wspaniałą podróżą przez minimalistyczny świat zilustrowany przez tę utalentowaną i kreatywną artystkę. Siła jej prac bierze się też zapewne z niezwykłej inspiracji, jaką stała się jej córka Zuzia będąca motorem różnorodnych projektów i wspaniałych portretów oraz grafik tworzonych przez swoją mamę.

 

Pracownia, która żyje

Sztuka przynosi największe korzyści wtedy, gdy tworzona jest z pasji i potrzeby serca, a artysta ma kontakt z jej odbiorcami. Tak właśnie działa Minimal Line. To nie tylko pracownia, w której podziwia się artystyczne dokonania ilustrowane takimi pracami jak portrety czy inne grafiki, ale też miejsce, w którym można wziąć udział w różnego rodzaju warsztatach pobudzających wyobraźnię i inspirujących do odkrywania minimalistycznych środków wyrazu. Są one kierowane zarówno do dorosłych, jak i do dzieci, ważne też jest to, że nie trzeba mieć żadnego doświadczenia z pędzlem czy ołówkiem. Udział w zajęciach to szansa na zdobycie nowych umiejętności, poznanie technik malarskich i rękodzielniczych, eksperymentowanie z farbami, tuszami oraz własną wyobraźnią. A wszystko to w miłej i twórczej atmosferze sprzyjającej oryginalnym pomysłom i kreatywnym odkryciom.

 

Wszystko, co najważniejsze

Jakie dzieła można zobaczyć w pracowni Minimal Line? Jak mówi sama artystka, jej rysunki „to splot linii, z których każda ma ogromne znaczenie” i rzeczywiście patrząc na te delikatne grafiki, wyczuwa się drzemiącą w nich siłę i cały wachlarz różnorodnych emocji. Co ciekawe, na miejscu można zamówić pracę stworzoną według indywidualnego projektu dopasowanego do tego, co chciałby zobaczyć jej przyszły właściciel. Mogą to być minimalistyczne portrety tworzone z okazji rocznicy, ślubu czy po prostu z miłości, oryginalne metryczki upamiętniające narodziny ukochanego dziecka, proste i przykuwające uwagę loga, a także plakaty, kartki okolicznościowe, zaproszenia, rysunki czy obrazy. Wszystkie prace wykonane są w charakterystycznym dla Klaudii Mączki-Rzewuskiej linearnym oszczędnym stylu, który jest ilustrowanym odbiciem otaczającej nas rzeczywistości. Plątanina miękkich gładkich linii pokazuje nam kierunek, jaki obrała autorka, jednak zawsze pozostaje tu coś do odkrycia i własnej interpretacji jej przekazu.

 

Odrobina sztuki w codziennym życiu

Wizyta w pracowni Minimal Line to doskonały pomysł na prawdziwy i niewymuszony kontakt ze sztuką, która jest mocno osadzona w rzeczywistości. Tematy powstających tu prac inspirowane są tym, co nas otacza i bezpośrednio dotyczy: naturą, ciałem, podróżami, uczuciami… Być może właśnie dlatego te minimalistyczne dzieła tak silnie przemawiają do odbiorców – są w końcu częścią nas samych i zilustrowanym odbiciem tego, co widzimy wokół siebie. Prace Klaudii Mączki-Rzewuskiej będą doskonałym uzupełnieniem domowych wnętrz, nadają się również do ozdabiania ścian lokali, kawiarni czy instytucji kultury. Wiele z nich będzie także wspaniałym prezentem dla bliskich lub pamiątką ważnych chwil, które tak szybko przemijają, że warto je uchwycić i zatrzymać na kartce papieru. Wszystko, co tworzy artystka, charakteryzuje się niezwykle starannym wykonaniem oraz oczywiście oryginalnym pomysłem i piękną nieskomplikowaną formą, która urzeka elegancją i prostotą. Nie ma tu miejsca na przerost formy nad treścią, raczej odwrotnie – oszczędna forma jest nośnikiem głębokiej treści. Planując odwiedziny w pracowni, warto też zapoznać się z prywatną historią jej założycielki, gdyż trudna sytuacja, z którą się zetknęła, stała się katalizatorem zmian w jej życiu i zainspirowała ją do stworzenia czegoś dobrego i pięknego, czyli Minimal Line.

Deweloperzy     BBI Development     Liebrecht & wooD
Aktualności     Restauracje     Bary     Kawiarnie     Dla dzieci     Festiwale     Pokazy filmowe     Spektakle teatralne     Targi     Warsztaty     Wystawy     Koncerty     Biura do wynajęcia     Powierzchnie eventowe     Blog
Copyright 2024 © KONESER. All Rights Reserved.

Download Koneser's Card

Take advantage of discounts, unique opportunities and stay up to date.

Download the App

Pobierz Kartę Konesera

Korzystaj ze zniżek, wyjątkowych okazji i bądź na bieżąco.

Pobierz aplikację