Wystawy na Pradze

Muzea, wystawy, maleńkie klimatyczne kafejki i równie kameralne galerie sztuki – historia Pragi to nie tylko wojny światowe, powstania i bunty mieszkańców, ale również wielkie budowle i działalność artystyczna lokalnych rzemieślników. Cieszymy się, że my, jako Centrum Praskie Koneser, możemy nawiązać do tej twórczej tradycji, prezentując dokonania najważniejszych współczesnych artystów, zarówno polskich, jak i zagranicznych. Lista miejsc przyjaznych sztuce stale poszerza się o nowe eksponaty, wydarzenia i wernisaże. Warszawa Praga jest obecnie jednym z najważniejszych punktów promocji sztuki w kraju, a Centrum Praskie Koneser odgrywa niemałą rolę w tym rozwoju.

Fabryki sztuki

Udając się na prawy brzeg Wisły, nie sposób nie trafić na ciekawą wystawę czy wernisaże. Warszawa Praga pretenduje do tytułu szeroko rozumianych miejsc z duszą, i wychodzi jej to coraz lepiej! Na Pradze z pewnością można odnaleźć autentyzm i nieskomercjalizowaną twórczość, pełną wolnej myśli, pasji i otwartości na nowe doznania estetyczne. Prawdziwym zagłębiem „artystycznego świata” są ulice Ząbkowska i Inżynierska, gdzie praski klimat zdaje się wychylać z każdego zaułka, przywołując tym samym tropicieli sztuki, spragnionych niezobowiązującego wystroju, swobodnej atmosfery i niekomercyjnych widoków. W ten oryginalny klimat doskonale wpisuje się Centrum Praskie Koneser, gdzie na każdym kroku obcuje się z kulturą przez duże K. W ceglanym, postindustrialnym kompleksie, sztuka płynie strumieniami, zwłaszcza ta alternatywna, offowa, promująca młodych, niezależnych twórców. Świeże spojrzenie na twórczość artystyczną niesie ze sobą kulturalne ożywienie, usuwając w cień krzywdzące stereotypy o brzydocie i chaosie dzielnicy.

Ciekawe wystawy w Koneserze

Dzięki Centrum Praskiemu Koneser już nie musisz błądzić po całej dzielnicy w poszukiwaniu ciekawej wystawy. Warszawa, choć nie narzeka na niedobór małych, klimatycznych lokali z awangardowym wnętrzem, to zapewnia również artystyczne doznania wszystkim miłośnikom bardziej tradycyjnych, klasycznych miejsc. Wielka sztuka powinna być jednocześnie intrygująca, kusząca i wielowymiarowa, czego dowiesz się podczas wizyty w jednej z nowoczesnych galerii w Koneserze. Piękne obrazy, dekoracyjne obiekty rzeźbiarskie i efektowne grafiki polskich twórców obejrzysz w ART Sułek Space. Tu dowiesz się, czym jest ciekawa wystawa. Warszawa Praga otwiera swoje podwoje również dla osób zaangażowanych społecznie – tutejsza galeria Dom ze sztuką promuje tych artystów, którzy wspierają działania misyjne Fundacji Godnie Żyć, o czym można się przekonać podczas jednego z wtorkowych spotkań, prowadzonych przez właścicielkę galerii, Katarzynę Czajkę. Sztukę współczesną w barwach warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych reprezentuje Galeria Salon Akademii ASP, gdzie odkryjesz nowinki z najważniejszych ośrodków artystycznych, a nowe nurty trzęsące rynkiem sztuki poznasz dzięki galerii ToTuart, będącej jednocześnie showroomem, oferującym prace najlepszych współczesnych artystów zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych (biura, hotele oraz przestrzenie komercyjne). ToTuart, oprócz prezentacji prac na wystawie, zapewnia doradztwo inwestycyjne w zakresie zakupu i obrotu dziełami sztuki, a także specjalne programy współpracy z architektami wnętrz oraz dekoratorami. Potrzebujesz wypożyczyć dzieło sztuki? A może interesują Cię wyjątkowe, unikalne prezenty biznesowe związane ze sztuką? Odwiedź showroom ToTuart i sprawdź nowe możliwości inwestycyjne!

Darmowe wystawy Warszawa

Choć wydarzenia artystyczne kojarzą się ze specjalnymi rocznicami, to nie trzeba czekać na wyjątkową okazję, aby poczuć ducha Pragi – przedwojenna, industrialna architektura pozwala na podziwianie sztuki nawet w trakcie codziennych zakupów. Nieważne, czy jesteś koneserem malarstwa, czy dopiero stawiasz pierwsze kroki w dziedzinie sztuk pięknych – wernisaże i Warszawa Praga powinny stać się punktem obowiązkowym na mapie twojej edukacji artystycznej. Jeżeli poszukujesz swojego stylu lub chcesz poszerzyć znajomość najnowszych nurtów artystycznych, to najlepszym wyborem będą darmowe wystawy. Warszawa, na czele z Koneserem, odkryje przed Tobą nowe, nieznane oblicze miasta, i to zupełnie za darmo! Nie musisz martwić się o wysokie ceny biletów – w kwestii takiej jak plenerowe darmowe wystawy Warszawa i Koneser zapraszają do obcowania ze sztuką każdego, bez względu na możliwości finansowe. Wiele wystaw dostępnych jest całkowicie bezpłatnie i to przez całą dobą, 7 dni w tygodniu!

Centrum Praskie Koneser to obiekt z duszą, który kreuje pozytywny wizerunek Pragi. Dzięki gruntownej rewitalizacji, stał się na nowo jednym z najcenniejszych zabytków prawobrzeżnej strony Warszawy. Choć czerpie inspiracje z dawnej historii, to jest ważnym miejscem nie tylko dla tropicieli przeszłości, ale również dla bywalców miejsc modnych. Dostępne wystawy Warszawa docenia za ich nowoczesną formę oraz różnorodność. Dzięki nim można też poznać bliżej okolicę za pomocą interesująco opowiedzianej historii, jaką oferuje ciekawa wystawa Warszawa Praga w zabytkowych salach Muzeum Polskiej Wódki, a już wkrótce także w Magic Mind Museum. Pozwolą, choć na chwilę, zapomnieć o codziennych troskach i udać się myślami do krainy pełnej piękna i pozytywnych wartości. Jeden adres, a tyle możliwości!

Chcesz być na bieżąco z kulturalnymi wydarzeniami w stolicy? Śledź nasz profil na FB i wpisz każdą ciekawą wystawę w Warszawie na Pradze do swojego kalendarza!

Jesteśmy na Pradze

Centrum Praskie Koneser

Godziny otwarcia:

Plac Konesera – całą dobę
Parking podziemny – całą dobę
Restauracje i bary – zobacz tutaj
Sklepy i usługi – zobacz tutaj
Kultura i edukacja – zobacz tutaj

Biuro Konesera:

Plac Konesera 8
03-736 Warszawa
+48 22 166 17 00

Udogodnienia:

Deweloperzy     BBI Development     Liebrecht & wooD
Aktualności     Restauracje     Bary     Kawiarnie     Dla dzieci     Festiwale     Pokazy filmowe     Spektakle teatralne     Targi     Warsztaty     Wystawy     Koncerty     Biura do wynajęcia     Powierzchnie eventowe     Blog
Copyright 2024 © KONESER. All Rights Reserved.

Download Koneser's Card

Take advantage of discounts, unique opportunities and stay up to date.

Download the App

Pobierz Kartę Konesera

Korzystaj ze zniżek, wyjątkowych okazji i bądź na bieżąco.

Pobierz aplikację