Warszawa jest nie tylko doskonałym miastem do pracy, ale również miejscem, w którym nie sposób się nudzić w czasie wolnym! Wysokiej klasy zabytki, przepiękne tereny zielone, liczne wydarzenia kulturalne, a także fantastyczna scena artystyczna i gastronomiczna przyciągają uwagę turystów ze wszystkich stron świata. I choć na poznanie wszystkich najważniejszych atrakcji dwa dni to zdecydowanie za mało, to jeden weekendowy pobyt w stolicy z pewnością pozwoli na odkrycie lokalnego kolorytu. Jeżeli zastanawiasz się co robić na weekend w Warszawie, sprawdź nasze autorskie propozycje i dowiedz się, dlaczego Warszawa da się lubić!

Poznaj prawobrzeżną stolicę, czyli co robić w Warszawie na weekend?

Podczas krótkiej wizyty w stolicy pojawiają się pytania – co zwiedzić w Warszawie w 2 dni, aby nie mieć poczucia straconego czasu? Problem ze znalezieniem ciekawych miejsc pojawia się zwłaszcza wtedy, gdy w stolicy Polski byliśmy już nie raz, a starówkę czy Łazienki znamy na pamięć. Właśnie dlatego my zapraszamy do odkrycia uroku starej, warszawskiej Pragi, gdzie czas płynie wolniej, a klimatyczne zabudowania oraz bliskość królowej polskich rzek zachęcają do długich spacerów. Jeśli planujesz ciekawy weekend Warszawa oferuje dużo więcej, niż popularne atrakcje!

Warszawa alternatywnie – odkryj urok starej Pragi

Co zwiedzić w Warszawie w 2 dni, kiedy poszukuje się niecodziennych atrakcji i miejsc z dala od turystycznych tras? Mamy dla Ciebie alternatywne propozycje na weekend w Warszawie! Opuść turystyczne Śródmieście i udaj się na prawy brzeg Wisły, na warszawską Pragę Północ. Tu nie zaznasz nudy, bowiem czekają na Ciebie oryginalne, klimatyczne miejsca, pełne dobrej energii i artystycznego szaleństwa. Jednym z takich obiektów jest Centrum Praskie Koneser. Kiedyś znana wytwórnia wódek, dziś modne miejsce gromadzące mieszkańców stolicy oraz odwiedzających ją gości, otwarte jest dla wszystkich osób poszukujących atrakcyjnych form spędzania czasu wolnego. To tylko kilka przystanków autobusem, metrem czy tramwajem z centrum Warszawy lub kilkanaście minut samochodem!

Pierwsze kroki skieruj na pyszne śniadanie albo lunch w jednej z tutejszych restauracji. Przy pięknej pogodzie warto usiąść na zewnątrz i rozkoszować się zarówno smakiem pysznych dań, jak i klimatem zabudowań utrzymanych w industrialnym stylu. Po południu i wieczorem możesz wziąć udział w jednym z wydarzeń – od targów mody zaangażowanej i lokalnego rzemiosła, przez koncerty, wystawy, aż po spotkania twórców współczesnej sztuki.  Jeżeli lubisz poznawać nowe miejsca w rytmie slow, Koneser powinien stać się Twoim naturalnym wyborem. Ta industrialna przestrzeń, wypełniona dobrą muzyką, pysznym jedzeniem oraz wyjątkową atmosferą, wyrasta wśród wiekowych zabudowań warszawskiej Pragi.

To tutaj – w okolicy Konesera, przespacerujesz się wąską, wybrukowaną ulicą Ząbkowską, przy której znajduje się wiele zabytkowych kamieniczek. Jeśli chcesz poczuć się jak w filmie i poznać prawdziwą, starą Pragę – udaj się kawałek dalej, na ulicę Kawęczyńską. Obie ulice stanowiły scenerię niejednego filmu, z uwagi na zachowane kamienice jeszcze sprzed II wojny światowej, co, biorąc pod uwagę przeszłość Warszawy, okazuje się prawdziwym fenomenem. Jak widać, Warszawa na weekend to bogactwo możliwości dla każdego!

Warszawa na weekend we dwoje

Jeżeli romantyczne propozycje na weekend w Warszawie są tym, czego szukasz, Praga również w tym przypadku daje wiele możliwości. W ciągu dnia możecie odkrywać uroki przedwojennej Warszawy, zrobić piknik na plaży nad Wisłą z widokiem na Centrum, a po południu zjeść pyszny obiad w Koneserze i wziąć udział w jednym z wydarzeń.

Wieczór spędźcie na degustacji lokalnej kuchni – Warszawa na weekend we dwoje będzie nieważna bez nastrojowej kolacji przy świecach w jednej z nowoczesnych restauracji. W Centrum Praskim Koneser odkryjecie wiele kulinarnych miejscówek, które słyną z doskonałej kuchni i niezwykłego klimatu panującego w ich wnętrzach oraz w przyległych ogródkach restauracyjnych.

Stolica okazuje się miastem nieograniczonych możliwości nie tylko dla osób planujących długi pobyt. Również Warszawa na weekend oferuje szereg fantastycznych miejsc, które pozwolą rozszerzyć horyzonty turystyczne. Niezależnie od własnych preferencji czy zainteresowań, weekend w Warszawie nigdy nie będzie nudny. Sprawdź polecane przez nas miejsca, albo podążaj własnymi ścieżkami. Na pewno nie będziesz żałować!