Muzeum Polskiej Wódki

Muzeum Polskiej Wódki to jedyne takie miejsce na świecie. Mieści się w zabytkowym budynku Zakładu Rektyfikacji na terenie Centrum Praskiego Koneser. Na przełomie XIX i XX w., na powierzchni
50 tys. m², pomiędzy ulicą Ząbkowską, Nieporęcką, Białostocką i Markowską, wznosił się kompleks neogotyckich budynków, tworzących Warszawską Wytwórnia Wódek „Koneser”. To tutaj rozlewano takie flagowe marki polskich wódek, jak Luksusowa i Wyborowa.

Godziny otwarcia:

Wtorek – Czwartek: 12:00-20:00
Piątek – Sobota: 12:00-21:00
Niedziela: 12:00-20:00

Kontakt:

Tel.: +48 22 419 31 50
E-mail: recepcja@pvm.pl

Muzeum wódki – godziny otwarcia, lokalizacja, cena

Centrum Praskie przy placu Konesera 1, na którego terenie mieściła się dawna Warszawska Wytwórnia Wódek Koneser, to obecnie najmodniejszy adres na Pradze. To tutaj, w Muzeum Polskiej Wódki można poznać jej bogatą i nieoczywistą historię. Goście mają okazję skosztować kultowych trunków, a także wziąć udział w warsztatach. Dawna Fabryka Wódek Koneser to również miejsce idealne na jedyny w swoim rodzaju event, oferujące setki metrów kwadratowych dostępnej powierzchni oraz szereg licznych udogodnień.

Muzeum Wódki Koneser mieszące się w samym sercu dawnego Koneser Vodka Factory to jedyne tego typu miejsce w Polsce. Zwiedzający mają niepowtarzalną okazję poczuć unikatowy klimat miejsca, w którym rozlewano takie legendarne marki takich trunków, jak Wyborowa czy Luksusowa. Wytwórnia wódek Koneser na przełomie XIX i XX wieku tworzyła ogromny, liczący ponad 50 000 m2 powierzchni kompleks budynków, pomiędzy ulicami Ząbkowską, Białostocką, Nieporęcką oraz Markowską. Obecnie miejsce to stanowi jeden z najważniejszych pomników dziedzictwa kulturowego nie tylko Pragi czy Warszawy, ale całej Polski. Podobne muzea prowadzone są przez równie kultowe wytwórnie wódek na całym świecie.

 

Koneser wytwórnia wódek – misja placówki

Polska wódka towarzyszy nam podczas najważniejszych momentów w historii, będąc jednym z istotnych elementów naszej narodowej kultury i tradycji. Na świecie jest postrzegana jako produkt najwyższej jakości i jeden z naszych najważniejszych produktów eksportowych. Misją Muzeum Wódki Koneser jest oddanie hołdu pokoleniom tych, którzy przez stulecia stali na straży smaku i jakości tego trunku, oraz przybliżenie procesu jego produkcji wraz ze wszystkimi istotnymi niuansami.

Mieszczące się na terenie dawnego Zakładu Rektyfikacji Muzeum Polskiej Wódki od pierwszych dni swojej działalności przyciąga turystów z całego świata, pragnących poznać wyjątkową historię krajowego przemysłu spirytusowego. Nierozerwalnie związana z burzliwą historią miasta oraz kraju, fascynuje i zadziwia, tak jak Warszawska Wytwórnia Wódek Koneser imponowała swoim rozmachem w latach największej świetności.

 

Muzeum Polskiej Wódki bilety i zwiedzanie

Chętni na zwiedzanie Muzeum Polskiej Wódki bilety nabyć mogą zarówno online, jak i w kasach placówki. Na przybyłych gości czekają interaktywne ekspozycje przygotowane w językach polskim oraz angielskim. Historia polskiej wódki jest tutaj opowiadana w szczególny sposób. Projekcje oraz prezentacje, podobnie jak organizowane w Koneser Vodka Factory warsztaty pozwolą nawet największym miłośnikom historii przemysłu monopolowego poszerzać wiedzę o nieznane dotąd fakty i ciekawostki.

Oprócz oglądania eksponatów i kosztowania trunków zwiedzanie Muzeum Wódki Koneser to również udział w warsztatach przybliżających historię alkoholi i proces ich produkcji. Na uczestników czekają liczne spotkania tematyczne, takie jak m.in.:

  • Opowieści o polskiej wódce,
  • Koktajle z polską wódką,
  • Domowe nalewki na polskiej wódce,

a także wiele innych, w tym opcje zwiedzania VIP oraz Premium. Dawna Wytwórnia Wódek Koneser oferuje również nocne zwiedzanie muzeum, będące doskonałym pomysłem na oryginalną randkę lub firmową imprezę integracyjną.

 

Budynek Muzeum Wódki Koneser

Dawna Fabryka Wódek Koneser, na której terenie zlokalizowane jest jedyne takie muzeum wódki w Warszawie, to obiekt utrzymany w klasycznym, industrialnym stylu przełomu XIX oraz XX wieku. Zabytkowy budynek Zakładu Rektyfikacji to jedna z historycznych oraz architektonicznych perełek tej części Pragi, która dzięki przemyślanej rewitalizacji na nowo urzeka swoim blaskiem. Za stworzenie w budynku stałych ekspozycji odpowiedzialna jest pracownia Nizio Design International, a autorem koncepcji logotypu oraz identyfikacji wizualnej jest artysta plastyk Andrzej Pągowski.

 

Przestrzeń konferencyjna w Muzeum Wódki

Historyczna Fabryka Wódki Koneser w miejscu, gdzie mieści się muzeum, oferuje nowoczesną, bogato wyposażoną przestrzeń konferencyjną, idealną do organizacji wszelkiego rodzaju eventów biznesowych oraz rozrywkowych. W nowoczesnych i designerskich wnętrzach organizowane są szkolenia, bankiety, firmowe gale, projekcje filmowe, imprezy integracyjne, a także wiele innych inspirujących wydarzeń.

 

Muzeum wódki Warszawa – Bar 3/4

Historycznie sygnowana marką Koneser wytwórnia wódek to również miejsce, gdzie można skosztować tradycyjnych nalewek oraz koktajli na bazie polskiej wódki. Bogata oferta sprawia, że w menu Baru ¾ coś dla siebie znajdą prawdziwi koneserzy najbardziej wyrafinowanych smaków. Godziny otwarcia baru w weekend: 16:00-2:00.

 

Otoczenie Muzeum Polskiej Wódki

Prestiżowy adres, jakim w ostatnich latach stał się Plac Konesera 1 to nie tylko jedyne w swoim rodzaju muzeum stworzone przez dawną wytwórnie wódek, ale również ciekawe i funkcjonalne otoczenie, w którym nie sposób się nudzić. Była Fabryka Wódki Koneser oferuje obecnie dostęp do parkingu na 1000 miejsc, znajdujących się w najbliższym sąsiedztwie siłowni oraz nocnego klubu, hoteli, restauracji, a także pasażu handlowego oraz mnóstwa innych udogodnień.

 

Muzeum Wódki godziny otwarcia

Jeśli chodzi o zwiedzanie muzeum wódki cena wstępu uzależniona jest od wybranego pakietu. W opcji standard bilety dostępne są już od 28 zł. Zaplanuj zwiedzanie już dziś!

Godziny otwarcia muzeum:

  • poniedziałek – nieczynne,
  • wtorek – czwartek 12:00 – 20:00,
  • piątek – sobota 12:00 – 21:00,
  • niedziela 12:00 – 20:00.
Deweloperzy     BBI Development     Liebrecht & wooD
Aktualności     Restauracje     Bary     Kawiarnie     Dla dzieci     Festiwale     Pokazy filmowe     Spektakle teatralne     Targi     Warsztaty     Wystawy     Koncerty     Biura do wynajęcia     Powierzchnie eventowe     Blog
Copyright 2024 © KONESER. All Rights Reserved.

Download Koneser's Card

Take advantage of discounts, unique opportunities and stay up to date.

Download the App

Pobierz Kartę Konesera

Korzystaj ze zniżek, wyjątkowych okazji i bądź na bieżąco.

Pobierz aplikację