Leonarda Art Gallery / Urban Art Concept Store

Leonarda Art Gallery to znana i ceniona na rynku galeria sztuki współczesnej. Właścicielką i założycielką galerii jest Leonarda Szwed-Strużyńska – doświadczona marszandka, a także scenograf i dekorator wnętrz.

Od 2018 roku Leonarda Art Gallery specjalizuje się w prezentacji i sprzedaży prac czołowych artystów z nurtu Street Art. Jesteśmy organizatorem największego w Polsce przeglądu tej dziedziny: Urban Art Area.

Podczas ostatniej edycji tego wydarzenia mogli Państwo zobaczyć niemal 500 prac ponad 70 Artystów.

Obecnie Leonarda Art Gallery to największa w Polsce i jedyna w Warszawie galeria ze sztuką street art.

Godziny otwarcia:

Wtorek – Niedziela: 12:00-18:00

Kontakt:

Tel: +48 729 838 356
E-mail: galeria.leonarda@gmail.com

Lokalizacja:

Wejście do Galerii od ul. Białostockiej

Leonarda Szwed-Strużyńska – z miłości do sztuki

Leonarda Art Gallery z sukcesem kontynuuje misję artystyczną zapoczątkowaną w 2009 roku przez Mostra Art Gallery. Ta galeria sztuki współczesnej zajmowała się promocją młodych, nieznanych twórców, którzy dopiero zaczynali swoją wielką przygodę z profesjonalnym rynkiem dzieł sztuki. Nowe miejsce nie ucieka od dawnych założeń programowych, a wręcz podkreśla rolę sztuki jako nośnika wyższych wartości kulturalnych, niezależnie od formy i tematyki prac. To zasługa właścicielki galerii – Leonarda Szwed-Strużyńska, ceniona i doświadczona promotorka sztuki współczesnej, zorganizowała kilkadziesiąt wystaw w Polsce i za granicą, w tym Targi Sztuki Dostępnej oraz Warszawskie Targi Sztuki w Arkadach Kubickiego. Z jej doświadczenia korzysta również wiele firm i osób prywatnych, marzących o dekoracji wnętrz dziełami sztuki. O profesjonalizmie marszandki można przekonać się na własne oczy, odwiedzając Leonarda Art Gallery. Ogromna wiedza, wyjątkowe prace, indywidualne podejście do Klienta – nie tylko Praga, ale i cała Warszawa może być dumna z takiej ambasadorki!

 

Od abstrakcji po surrealizm – galeria sztuki współczesnej bez kompromisów

Adres Plac Konesera 2 warto zapamiętać nie tylko ze względów personalnych, ale przede wszystkim jakościowych, ponieważ w Leonarda Art Gallery zapoznają się Państwo ze sztuką najwyższej klasy. Warszawa znana jest z bogatego zaplecza kulturalnego – to nie tylko Śródmieście ze swoimi klasycznymi muzeami, ale przede wszystkim barwna i oryginalna Praga z licznymi enklawami sztuki niezależnej. Jest jedno miejsce, w którym można dostrzec wyraźny pęd ku nowoczesności – to Centrum Praskie Koneser, mekka artystów, projektantów wnętrz, krytyków sztuki i wszystkich miłośników dobrego designu. Tutaj znajdą Państwo sztukę bez kompromisów – Leonarda Art Gallery zapewnia kontakt z wyselekcjonowaną grupą artystów, prezentujących swoje najlepsze prace z dziedziny malarstwa, rzeźby oraz fotografii artystycznej. Od abstrakcji przez ekspresjonizm po surrealizm – nasza galeria sztuki współczesnej jest otwarta na nowinki, również te spoza głównego nurtu artystycznego. Zapraszamy do odwiedzin i sprawdzenia, co piszczy w magicznym świecie sztuki!

 

Godne polecenia – śmietanka młodej polskiej awangardy

Gorące nazwiska, najważniejsze tematy, słowem – sztuka wysokich lotów! W naszej galerii sztuki współczesnej znajdą Państwo zarówno dzieła mistrzów malarstwa, jak i prace twórców, którzy dopiero niedawno pojawili się na rynku artystycznym. W swoich zbiorach posiadamy geometryczne rzeźby Jarosława Borka, abstrakcyjne obrazy Jerzego Zajączkowskiego oraz minimalistyczne prace Anny Lenkiewicz. Kolor, kontrasty barwne i potężna dawka emocji są domeną Kacpra Dudka, surrealizm i groteska połączona z absurdem – Andrzeja Dudzińskiego. Artystyczne fotografie Jarka Madejskiego, czarno-białe grafiki Magdaleny Szadkowskiej, graffiti Michała Węgrzyna… można wymieniać bez końca. Nieważne, czy szukają Państwo nowego obrazu do kolekcji, doradztwa inwestycyjnego czy pomysłu na prezent – Leonarda Szwed-Strużyńska spełnia marzenia każdego miłośnika sztuki!

 

Urban Art Area – sztuka niejedno ma imię

Doradztwo inwestycyjne, dobór sztuki do wnętrza i kontakt z najlepszymi polskimi artystami to nie jedyne zalety naszej galerii. Działamy również w plenerze, jako współorganizator Festiwalowego Lata Konesera. Warszawa i lato, Praga i dobra zabawa – z nami wakacje w stolicy są zawsze udane! W 2022 roku zapraszamy do podziwiania polskiego street artu w ramach wydarzenia Urban Art Area. Live painting, wystawy, filmy oraz instalacje przestrzenne pozwolą zapoznać się z twórczością reprezentantów polskiej sztuki miejskiej, takich jak Noriaki, Sepe, Chazme czy Krik Kong. Artyści, zaangażowani w ruchy ekologiczne, antyglobalistyczne oraz pacyfistyczne, w swoich pracach sprzeciwiają się m.in. wojnie, konsumpcjonizmowi i rasizmowi. To dzieła sztuki, na które nikt nie pozostanie obojętnym, dlatego adres Plac Konesera 2 trzeba uwzględnić w swoich letnich planach!

Deweloperzy     BBI Development     Liebrecht & wooD
Aktualności     Restauracje     Bary     Kawiarnie     Dla dzieci     Festiwale     Pokazy filmowe     Spektakle teatralne     Targi     Warsztaty     Wystawy     Koncerty     Biura do wynajęcia     Powierzchnie eventowe     Blog
Copyright 2024 © KONESER. All Rights Reserved.

Download Koneser's Card

Take advantage of discounts, unique opportunities and stay up to date.

Download the App

Pobierz Kartę Konesera

Korzystaj ze zniżek, wyjątkowych okazji i bądź na bieżąco.

Pobierz aplikację