Dla osób spędzających wakacje w Warszawie pomysły na wykorzystanie czasu wolnego są wprost nieograniczone. Stolica tętni życiem kulturalnym, stanowiąc jego centrum dla całej Polski. Najciekawsze pomysły na lato w Warszawie oferuje oczywiście warszawska Praga. To tutaj mieszczą się najaktywniej działające obiekty kulturalno-rozrywkowe, które chętnie odwiedzają zarówno sami Warszawiacy, jak i przyjezdni. Doskonały przykład takiego miejsca stanowi Centrum Praskie Koneser, gdzie można w ciekawy sposób spędzić cały dzień. Kompleks regularnie organizuje liczne festiwale, koncerty, targi oraz warsztaty. Można również zjeść w nim posiłek w jednej z popularnych restauracji, a przy okazji pójść na zakupy.

Co robić w wakacje w Warszawie? Obcować ze sztuką!

Wakacje 2021 w Warszawie to w końcu upragniony czas, gdy można opuścić domowe zacisze i nacieszyć się różnymi formami działalności artystycznej na żywo. Nie ma chyba lepszej lokalizacji w Polsce na wzięcie udziału w koncercie, wystawie malarskiej czy sztuce teatralnej niż stolica. Lato w Warszawie może stwarzać doskonałą okazję do obcowania ze sztuką o najwyższym poziomie. Niepowtarzalny klimat kina plenerowego, zwiedzania stoisk z rękodziełem czy też słuchanie muzyki na żywo na długo zapadają w pamięci. Spędzając wakacje w Warszawie, można cieszyć się możliwością podziwiania dzieł artystów o ogólnoświatowym uznaniu, takich jak Banksy, Warhol czy Beksiński. Zgłębisz tajemnice minionych epok omawianych przez specjalistów, a także dowiesz się wiele o aktualnych trendach w sztuce.

Poznaj nowych ludzi lub spędź czas z bliskimi – wakacje w Warszawie

Latem dni są dłuższe, a my mamy znacznie więcej energii do działania. Chcemy być blisko z innymi ludźmi, łatwiej otwierając się na nowe doświadczenia. Nic zatem dziwnego, że dla osób spędzających wakacje w Warszawie pomysły tworzą się same. Wielu decyduje się w tym czasie na zdobywanie nowych umiejętności na organizowanych w Koneserze warsztatach.

Co robić w wakacje w Warszawie? Nauka tańca, aktorstwa czy rękodzieła pod okiem doświadczonych instruktorów z pewnością brzmią wspaniale. Na lekcje można wybrać się w gronie przyjaciół lub w pojedynkę – aby poznać nowych znajomych o tożsamych zainteresowaniach!

Lato w Warszawie – wakacyjne przygody kulinarne

Dla osób rozważających, co robić latem w Warszawie, ciekawą alternatywę może być poznawanie nowych smaków. Wakacyjna aura sprzyja odwiedzinom klimatyzowanych lokali lub restauracyjnych ogródków. To doskonałe miejsca na randkę, rodzinny posiłek lub spotkanie z dawno niewidzianym przyjacielem. Można skosztować orzeźwiających napojów oraz zamówić wyśmienite dania i przekąski. Szeroki wybór punktów gastronomicznych oferuje Centrum Praskie Koneser, gdzie znajdują się restauracje, kawiarnie oraz bary. Przekrój kuchni z całego świata gwarantuje, że niezależnie od indywidualnego gustu kulinarnego każdy znajdzie coś dla siebie.

Kreatywne pomysły na lato w Warszawie

Wakacje 2021 w Warszawie to czas nowych doświadczeń. Masz niepowtarzalną okazję do podziwiania przygotowywanych instalacji artystycznych lub poznania osobiście cenionych przez siebie twórców w wybranej dziedzinie. Możesz wrócić do domu z pamiątką w postaci rzemieślniczej biżuterii, ceramiki lub naturalnych kosmetyków. Bądź na bieżąco z naszym kalendarzem wydarzeń oraz aktualnościami, żeby dowiedzieć się, co robić latem w Warszawie. Ogłaszamy w nim najnowsze wydarzenia, koncerty, spektakle teatralne oraz spotkania autorskie. Bogata oferta aktywności jest dostosowywana do różnego wieku oraz zainteresowań odbiorców.