Co robić wiosną w Warszawie

Stolica Polski potrafi zauroczyć, kiedy pojawiają się w niej pierwsze oznaki wiosny. Wielu mieszkańców udaje się wtedy na spacery do parków oraz innych obszarów rekreacyjnych. Warszawa może się poszczycić ponad 80 parkami oraz 27 miejskimi terenami leśnymi. Istnieje także szereg innych atrakcyjnych miejsc, które warto odwiedzić. Należy do nich m.in. Centrum Praskie Koneser, w którym wiosną odbywają się liczne wydarzenia kulturalne.

Wiosenny spacer w Warszawie

Do chętnie odwiedzanych punktów leżących na turystycznej mapie stolicy należy Plac Konesera. Ci, którzy zastanawiają się, gdzie iść w Warszawie na spacer, mogą wybrać się tam na koncert albo wystawę. Wiosną obiekt zdecydowanie stawia na kontakt z naturą i zachęca do odkrywania swoich pasji. Organizuje warsztaty edukacyjne, spotkania oraz realizuje mnóstwo innych ciekawych projektów, takich jak choćby różnorodne targi. Można dzięki nim zapoznać się z zagadnieniami z zakresu ekologii takimi jak np. zero waste czy upcykling czy po prostu – zaczerpnąć garść inspiracji na wiosenne miesiące!

Wiosenną porą plac gromadzi ludzi zainteresowanych metodami ochrony przyrody, minimalizacją odpadów oraz ich powtórnym wykorzystaniem. To również miejsce lubiane przez osoby młode duchem, chcące uczestniczyć w koncertach muzyki jazzowej oraz wernisażach znanych artystów.

Gdzie iść w Warszawie na spacer?

Oprócz obcowania z kulturą i sztuką warto wyszukać też obszary, w których można obserwować, jak piękna i zielona jest Warszawa wiosną. Gdzie pójść, aby podziwiać budzącą się do życia przyrodę? Między innymi warto wybrać się na długi spacer nad Wisłą. To tylko kilkanaście minut spacerem od Konesera! To znakomite miejsce na wiosenny spacer w Warszawie, szczególnie dla tych, których nudzą komercyjne zabytki. W tym czasie natura budzi się do życia – nie każdy wie, że w stolicy można posłuchać i podejrzeć dziesiątki gatunków dzikich ptaków! A nadwiślańskie pejzaże po prostu zachwycają o każdej porze dnia. Taki wiosenny spacer w Warszawie pozwoli naładować przysłowiowe baterie na kolejne tygodnie.

Wiosna w Warszawie 2022 – klimatyczne miejsca

Warto podkreślić, że uroda natury to nie jedyne atuty, którymi cechują się okolice stolicy czy sama Warszawa wiosną – gdzie pójść, aby poznać bliżej życie mieszkańców oraz lokalne smaki? Tutaj również z pomocą przychodzi oferta Konesera. Wiosenne miesiące to idealny czas, by odkryć urok warszawskiej Pragi. Czy wiesz, że to ta część stolicy kryje przedwojenne kamienice, które pozwolą przenieść się na chwilę do przeszłości? Przespaceruj się po uliczkach w okolicy, a następnie koniecznie wstąp do Konesera.

Na wiosnę rozkwitają nie tylko miejskie, ale też restauracyjne ogródki. Knajpki przy Placu Konesera zapełniają się gwarem mieszkańców oraz turystów, a niezwykły klimat miejsca zachęca do przesiadywania w coraz dłuższe, wiosenne wieczory przy pysznym jedzeniu czy drinku. Zachęcamy, by to właśnie tu zacząć lub zakończyć niejeden wiosenny spacer po Warszawie.

Deweloperzy     BBI Development     Liebrecht & wooD
Aktualności     Restauracje     Bary     Kawiarnie     Dla dzieci     Festiwale     Pokazy filmowe     Spektakle teatralne     Targi     Warsztaty     Wystawy     Koncerty     Biura do wynajęcia     Powierzchnie eventowe     Blog
Copyright 2024 © KONESER. All Rights Reserved.

Download Koneser's Card

Take advantage of discounts, unique opportunities and stay up to date.

Download the App

Pobierz Kartę Konesera

Korzystaj ze zniżek, wyjątkowych okazji i bądź na bieżąco.

Pobierz aplikację