Strona główna>ZAINSPIROWANI MODZELEWSKIM – RECYKLING ART RM58

ZAINSPIROWANI MODZELEWSKIM – RECYKLING ART RM58

7 foteli, 7 artystów, 7 unikatowych dzieł sztuki

Przez niemal pół wieku, od powstania słynnego fotela Romana Modzelewskiego w 1958 r., można go było oglądać tylko na wystawach.

Dziś gości w kolekcjach wielu wielbicieli sztuki i dobrego designu. Stał się też inspiracją i przyczynkiem do projektu artystycznego 7 polskich artystów, którzy chcą go pokazać w nowej, unikalnej odsłonie.

„Recycling Art RM58”, to inicjatywa artystyczna MAG Modern Art Gallery, mająca na celu przemianę 7 słynnych foteli RM58, przez
7 artystów:
Magdalenę Głodek, Magdalenę Lenartowicz, Maję Aleksandrę Gackowską, Agnes Maj, Szymona Hołubowskiego, Łukasza Kosińskiego i Tymoteusza „Tymsky” Kokczyńskiego.
Fotele zostały przekazane przez Adgar Poland, warszawskiego operatora powierzchni biurowych.

Każdy z artystów, zainspirowany dziełem Modzelewskiego, nadał fotelowi wyjątkowy charakter pokrywając go farbą, w swoim unikalnym stylu.
W świecie przesytu i nadmiaru rzeczy artyści sięgają do przedmiotów już powstałych, aby tchnąć w nie nowe życie i pokazać je w zupełnie nowej, artystycznej odsłonie.
Efekt ich pracy będzie można zobaczyć w 7 miejscach w Warszawie, do 30.09 br. Całość wydarzenia zakończy się listopadową aukcją charytatywną, a zebrane środki zasilą konto warszawskiego Domu Ronalda McDonalda, który bezpłatnie pomaga rodzinom z całej Polski, przyjeżdżającym z dzieckiem do Szpitala Pediatrycznego WUM oraz zapewnia wsparcie ukraińskim uchodźcom. Organizatorami akcji są: MAG Modern Art Gallery, Adgar Poland oraz Fundacja Ronalda McDonalda.

Wystawa czynna jest od poniedziałku do soboty w godzinach 8:00-20:00 i potrwa do 30 września.

pozostałe wydarzenia