Zbigniew Szczepański “Skąd przybywamy? Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy?”

Zbigniew Szczepański – Artysta, który w swej sztuce szuka elementarnego ładu i ponadczasowych wartości, odrzucając zasadę “chwytaj dzień”. Często tworzy w nurcie na pograniczu awangardy i performance’u, wyrażając swoje emocje poprzez dychotomię pierwiastka żeńskiego i męskiego, materialnego i duchowego, prostotę formy i surowość materiałów. Przedmiotem i podmiotem jego prac jest ciało w określonym twórczym kontekście: przestrzeni, czasu i indywidualnych ograniczeń. Tożsamość własnej płci artysta przedstawia zawsze w najprostszy sposób: odbicia, gestu, śladu na materiale. Fizyczność – ta metaforyczna i dosłowna (szczególnie kobieca, związana z jego odwieczną symboliką) – jest dla niego nieustanną inspiracją. Pretekstem do analizy skrajnych emocji, odczuć, w końcowym efekcie przenoszącym odbiorcę jego twórczości do świata symboliki, metafory i indywidualnych odczuć.
Artysta w swoich pracach często poszukuje relacji: światła i cienia, powietrza i materii. Materiał, z którego tworzy, podobnie jak same prace, jest często nieoczywisty, ale zawsze sugestywnie podkreśla przekaz, myśl twórczą artysty. Autor uważa, że wybór materiału, z którego powstają jego prace jest równie istotnym elementem, jak ich gotowa forma.

📅 17.12-14.01
⏰ od wtorku do niedzieli | 12:00-18:00
📌 Leonarda Art Gallery | Wejście od ulicy Białostockiej
🎫 wstęp wolny
Wernisaż wystawy odbędzie się w sobotę, 16 grudnia o 18:00.

Deweloperzy     BBI Development     Liebrecht & wooD
Aktualności     Restauracje     Bary     Kawiarnie     Dla dzieci     Festiwale     Pokazy filmowe     Spektakle teatralne     Targi     Warsztaty     Wystawy     Koncerty     Biura do wynajęcia     Powierzchnie eventowe     Blog
Copyright 2024 © KONESER. All Rights Reserved.

Download Koneser's Card

Take advantage of discounts, unique opportunities and stay up to date.

Download the App

Pobierz Kartę Konesera

Korzystaj ze zniżek, wyjątkowych okazji i bądź na bieżąco.

Pobierz aplikację