Wystawa malarstwa “Janusz Rafał Głowacki. Nadwrażenia”

Obecny język formalny malarstwa Janusza Głowackiego – choć na pierwszy rzut oka może wydawać się inaczej – nie da się jednoznacznie sklasyfikować. I całe szczęście! Zaczynając od truizmów, jest to twórczość abstrakcyjna, której najbliżej do nurtu sztuki konkretnej, odrzucającej wierne naśladownictwo natury, lirykę, symbolizm.

Obrazy Głowackiego powstające w cyklach są niczym klatki animacji, które tym samym swoiście wpisują jego twórczość w założenia sztuki kinetycznej. Poszczególne płótna to fazy zaprojektowanego przez artystę ruchu, będącego synonimem procesu, zmiany. W sztuce kinetycznej i optycznej każdy artysta staje się reżyserem świata istniejącego na pograniczu tego, co widzialne, naoczne, a tego, co niewidzialne, wrażeniowe czy nawet konceptualne. W tych wypadkach malarstwo Głowackiego odbywa się nie tylko na płótnach, ale także – chciałoby się powiedzieć – między płótnami.

To malarstwo na wskroś przemyślane i inteligentne, którego niezwykła staranność wykonania sprawia, że odbiorca chętnie wchodzi w ten osobliwy świat eksperymentu, z którego emanują matematyczna harmonia i estetyczny ład. W żadnym wypadku nie zakłócają ich nawet znaczące ilości linii, płaszczyzn czy kształtów.
📅 7-18.06 | 11:00-18:00
📌 Galeria i Dom Aukcyjny ToTuart | Pasaż Konesera
🎫 wstęp wolny
Deweloperzy     BBI Development     Liebrecht & wooD
Aktualności     Restauracje     Bary     Kawiarnie     Dla dzieci     Festiwale     Pokazy filmowe     Spektakle teatralne     Targi     Warsztaty     Wystawy     Koncerty     Biura do wynajęcia     Powierzchnie eventowe     Blog
Copyright 2024 © KONESER. All Rights Reserved.

Download Koneser's Card

Take advantage of discounts, unique opportunities and stay up to date.

Download the App

Pobierz Kartę Konesera

Korzystaj ze zniżek, wyjątkowych okazji i bądź na bieżąco.

Pobierz aplikację