„Przekrój”. Pierwsza strona. Plenerowa wystawa okładek
🖼 Okładki „Przekroju” zawsze były wydarzeniem i nieraz przechodziły do historii – począwszy od tej pierwszej z 15 kwietnia 1945 r., na której znalazł się fotomontaż Janusza Brzeskiego: kamienna Marsylianka na czołgu, który spycha z kuli ziemskiej niemieckiego pancerfausta. Abstrakcyjna forma, ale treść była zrozumiała dla każdego: w końcu koniec z wojną, zwycięstwo, wolność.
Kolejne okładki tworzono według tej samej zasady: estetyka, pomysł, wyobraźnia – ale i treść! To nie była „tylko” okładka pisma, to była już pierwsza strona z informacjami czy komentarzami – dowcipnymi i zawsze w punkt.

🖼 Przez cały lipiec w warszawskim Centrum Praskim Koneser potrwa plenerowa wystawa okładek „Przekroju” – historycznych i współczesnych, autorstwa wybitnych artystów. Zapraszamy na spacer (i do podróży w czasie).

📍 1-31 lipca 2023
Zapraszamy od rana do wieczora, 7 dni w tygodniu.
📍 21 lipca godz. 19:00
Spektakl z Klubem Komediowym / wstęp wolny
Aktualności     Restauracje     Bary     Kawiarnie     Dla dzieci     Festiwale     Pokazy filmowe     Spektakle teatralne     Targi     Warsztaty     Wystawy     Koncerty     Biura do wynajęcia     Powierzchnie eventowe     Blog
Copyright 2024 © KONESER. All Rights Reserved.

Download Koneser's Card

Take advantage of discounts, unique opportunities and stay up to date.

Download the App

Pobierz Kartę Konesera

Korzystaj ze zniżek, wyjątkowych okazji i bądź na bieżąco.

Pobierz aplikację