Łukasz Byliński | Monochrome

Twórczość Łukasza Bilińskiego to swoisty mariaż malarstwa i fotografii, która nieustannie go inspiruje. Artysta balansuje na granicy surrealizmu, dekonstruktywizmu i wspomnianej fotografii – szczególnie tej inspirowanej spuścizną Helmuta Newtona, Herba Rittsa czy Patricka Demarcheliera. A stąd tylko krok do kolejnych fascynacji artysty – mody i filmu. W biało-czarnej, a właściwie utrzymanej w całej gamie szarości twórczości Bilińskiego, widać również nawiązania do rzeźby – w jej najbardziej klasycznym wydaniu.

Bohaterami jego obrazów i pewnego rodzaju modusami, które dekonstruuje, są głównie młodzi mężczyźni: uchwyceni w bliskim portrecie, popiersiu, półpostaci, czasem z tyłu, czasem z profilu, często na przezroczystości. Nie można oprzeć się wrażeniu, że kompozycje Bilińskiego są, mówiąc współczesnym językiem – instagramowe, a nieco wcześniejszym – graficzne.

📅 09.02-29.02
⏰ od poniedziałku do soboty 11:00-19:00
📌 Galeria i Dom Aukcyjny ToTuart | Pasaż Konesera
🎫 wstęp wolny
Wernisaż wystawy odbędzie się w czwartek, 8 lutego o godz. 19:00
Kurator wystawy: Dominik Zieliński

Deweloperzy     BBI Development     Liebrecht & wooD
Aktualności     Restauracje     Bary     Kawiarnie     Dla dzieci     Festiwale     Pokazy filmowe     Spektakle teatralne     Targi     Warsztaty     Wystawy     Koncerty     Biura do wynajęcia     Powierzchnie eventowe     Blog
Copyright 2024 © KONESER. All Rights Reserved.

Download Koneser's Card

Take advantage of discounts, unique opportunities and stay up to date.

Download the App

Pobierz Kartę Konesera

Korzystaj ze zniżek, wyjątkowych okazji i bądź na bieżąco.

Pobierz aplikację