Letnie recitale Chopinowskie

Od pięciu lat na Pradze w Centrum Praskim Koneser odbywają się regularne koncerty muzyki poważnej, w tym recitale chopinowskie w wykonaniu wybitnych krajowych pianistów. To, naszym zdaniem, w znaczący sposób wzbogaca ofertę tego miejsca, które stało się się jedną z atrakcji kulturalno-rekreacyjnych, zresztą nie tylko mieszkańców Warszawy.

Muzyka poważna prezentowana na najwyższym poziomie artystycznym w sposób niezwykle spektakularny przyciągnęła do tego miejsca wielu jej miłośników. Po kilku latach widzimy to już wyraźnie, że z tymi koncertami związała się spora grupa ich wiernych odbiorców.

Z myślą, głównie (choć nie tylko) właśnie o tych melomanach oczekujących na te koncerty, a w szczególności na recitale chopinowskie; także w nawiązaniu do zaistniałej już w tym miejscu tradycji – proponujemy serię trzech letnich recitali chopinowski w wykonaniu naszych najznakomitszych wirtuozów fortepianu.

Nazwaliśmy je letnimi, jako że będą się one odbywały w plenerze na specjalnie przygotowanej dla tego celu scenie. W ten sposób grono ich odbiorców będzie jeszcze szersze, a formuła po prostu – otwarta. Coś na wzór plenerowych koncertów chopinowskich w Łazienkach Królewskich.

Doceniając rangę i potrzebę takich koncertów, zwłaszcza gdy odbywają się one w miejscach dotąd mało “zagospodarowanych” pod tym względem, swojego honorowego patronatu nad nimi udzieliło Towarzystwo im. Fryderyka Chopina – najbardziej zasłużona organizacja w dziele popularyzacji Chopina i jego muzyki (m.in. organizator Konkursów Chopinowskich oraz koncertów w Łazienkach), obchodzące w tym roku swoje 90-lecie, włączając te praskie recitale do programu swojego zacnego jubileuszu.

📅 11.07 | 25.07 | 08.08
⏰ 19:00-20:30
📍 Plac Konesera

25.07 o godzinie 17:30 odbędzie się dodatkowo koncert Kiryła Keduka, który nie mógł się odbyć w pierwotnym terminie, ze względu na złe warunki pogodowe.

Deweloperzy     BBI Development     Liebrecht & wooD
Aktualności     Restauracje     Bary     Kawiarnie     Dla dzieci     Festiwale     Pokazy filmowe     Spektakle teatralne     Targi     Warsztaty     Wystawy     Koncerty     Biura do wynajęcia     Powierzchnie eventowe     Blog
Copyright 2024 © KONESER. All Rights Reserved.

Download Koneser's Card

Take advantage of discounts, unique opportunities and stay up to date.

Download the App

Pobierz Kartę Konesera

Korzystaj ze zniżek, wyjątkowych okazji i bądź na bieżąco.

Pobierz aplikację