Katarzyna Poszwińska | Północne impresje

Malarstwo Katarzyny Poszwińskiej to pochwała natury, a zwłaszcza islandzkich pejzaży – od terenów wulkanicznych, kaskadowych wodospadów, połaci lodowcowych, po nieokiełznane linie brzegowe. Każdy z nich jest świadectwem niezrównanego kunsztu natury.

Podróż artystki w ten fascynujący zakątek Ziemi pozwoliła odkryć w sobie wiele nowych prawd, a praca nad cyklem Islandia wciąż jest procesem analizy uczuć, emocji, wspomnień i marzeń, które wpływają na wybór tematów, ich interpretację i ostateczny kształt. Ulotny charakter islandzkich krajobrazów znajduje wyraz w urzekającym spektrum kolorów – subtelnych odcieniach zachodów słońca o północy, żywej zieleni pokrytej mchem i eterycznym błękicie lodowców. Pejzaże ukazują paradoksalne piękno geologicznego zgiełku wyspy – paradoks, który splata spokój nieruchomych jezior z wściekłością bulgoczących gejzerów i kłębiących się wulkanów. Cykl Islandia to swoiste zestawienie pogodnego spokoju i surowej, nieposkromionej mocy, która definiuje istotę tego lądu.

📅 08.12-02.01
⏰ od poniedziałku do soboty 11:00-19:00
📌 Galeria i Dom Aukcyjny ToTuart | Pasaż Konesera
🎫 wstęp wolny
Wernisaż wystawy odbędzie się w czwartek, 7 grudnia o godz. 19:00
Kurator wystawy: Weronika Rezmer
Deweloperzy     BBI Development     Liebrecht & wooD
Aktualności     Restauracje     Bary     Kawiarnie     Dla dzieci     Festiwale     Pokazy filmowe     Spektakle teatralne     Targi     Warsztaty     Wystawy     Koncerty     Biura do wynajęcia     Powierzchnie eventowe     Blog
Copyright 2024 © KONESER. All Rights Reserved.

Download Koneser's Card

Take advantage of discounts, unique opportunities and stay up to date.

Download the App

Pobierz Kartę Konesera

Korzystaj ze zniżek, wyjątkowych okazji i bądź na bieżąco.

Pobierz aplikację