Jacek Szynkarczuk.Peryferie

„Jacek Szynkarczuk. Peryferie” w Muzeum Sztuki Fantastycznej to wystawa prezentująca wybór kilkudziesięciu najnowszych obrazów wyjątkowej postaci polskiej sztuki współczesnej – Jacka Szynkarczuka. Mistrzowski warsztat, wspaniała wyobraźnia i niebywały klimat dzieł artysty nie pozostawiają obojętnym nikogo, kto styka się z Jego twórczością. Fantastyczne światy, do których nas zaprasza, zachwycają tajemniczą atmosferą, pięknem krajobrazów i nadnaturalnymi zjawiskami, które ukazane są w niezwykle naturalny sposób, tak jakby nie były wizjami malarza, a czymś co otacza nas na co dzień. Zanurzenie się w opowieści malowanej przez artystę wciąga tak bardzo, że staje się wręcz metafizycznym przeżyciem, które na długo pozostaje z odbiorcą tej wybitnej sztuki.

Sam artysta opisuje siebie i swoją sztukę w następujący sposób: “Próbuję wyobrażać sobie to, co niewyobrażalne, zachwycające, a jednocześnie pozostające poza horyzontem mojego widzenia. Chciałbym go objąć wzrokiem, choć wiem, że nie zdołam. Trochę tak, jakbym wchodził na szczyt coraz wyżej – po to, by odkrywać otaczające piękno i miał świadomość, że nigdy nie dotrę choćby nawet do połowy. Co nie znaczy, że nie będę próbował dalej”.
“To wszystko, co kłębi się w mojej świadomości i wypełnia mnie emocjami, niepokojem i zachwytem, smutkiem i radością, obawą i nadzieją, staram się wyrażać na płótnie lub płycie, za pomocą farb”.

📅 14.10-30.12 | 11:00-19:00
📌 Muzeum Sztuki Fantastycznej

Zachęcamy do odwiedzenia wystawy i przeżycia czegoś wyjątkowego.

Deweloperzy     BBI Development     Liebrecht & wooD
Aktualności     Restauracje     Bary     Kawiarnie     Dla dzieci     Festiwale     Pokazy filmowe     Spektakle teatralne     Targi     Warsztaty     Wystawy     Koncerty     Biura do wynajęcia     Powierzchnie eventowe     Blog
Copyright 2024 © KONESER. All Rights Reserved.

Download Koneser's Card

Take advantage of discounts, unique opportunities and stay up to date.

Download the App

Pobierz Kartę Konesera

Korzystaj ze zniżek, wyjątkowych okazji i bądź na bieżąco.

Pobierz aplikację