Warszawskie perły kulturalne – gdzie obcować ze sztuką w stolicy?

Wolne popołudnie w stolicy może być świetną okazją do zobaczenia wyjątkowych dzieł ze świata polskiej sztuki. W Warszawie działają galerie o różnych profilach i dotyczące ciekawych zagadnień. Warto szczególnie zwrócić uwagę na propozycje przygotowane przez Centrum Praskie Koneser, bo można zobaczyć tutaj wyselekcjonowany zestaw prac znanych artystów i wziąć udział w interesujących wydarzeniach.

Muzeum sztuki fantastycznej

W tym miejscu znajduje się kilka obiektów, które warto zwiedzić, by zobaczyć, co mają do zaoferowania znani artyści ostatnich dekad. Tutejsze galerie ukazują dzieła współczesne o różnym charakterze. Wyjątkowym miejscem jest Muzeum Sztuki Fantastycznej, które prezentuje prace m.in. Zdzisława Beksińskiego czy Jerzego Dudy-Gracza. Niesamowite, rozbudowane i szczegółowe kompozycje są wytworami bogatej wyobraźni twórców. Nawiązują do świata przyszłości, antyutopii i science fiction. Można znaleźć tutaj elementy, które były niejednokrotnie inspiracją dla grafików i reżyserów filmów i gier komputerowych.

Wyjątkowe ekspozycje sztuki współczesnej

Oprócz ekspozycji stałych można podziwiać też ciekawe i oryginalne wystawy czasowe. Wyjątkowe dzieła przyciągają uwagę odwiedzających w każdym wieku, więc wizyta w Muzeum Sztuki Fantastycznej jest świetnym pomysłem na spędzenie czasu w rodzinnym gronie. Pozwoli to zapoznać się z unikalnym stylem artystów ważnych dla polskiej kultury, a także pokaże, że sztuka po drugiej wojnie światowej nie opiera się jedynie o ready-made i abstrakcyjne przedstawienia. Przychodząc do tej galerii, warto również odwiedzić pozostałe przestrzenie wystawiennicze i zapoznać się z twórczością innych współczesnych nurtów.

Inne galerie sztuki w Warszawie

Na Placu Konesera znajduje się kilka miejsc, gdzie można obejrzeć intrygujące i budzące zachwyt dzieła. Warto wymienić chociażby Leonarda Art Gallery lub Totuart, które stawiają na rozpoznawalnych i uznanych artystów. Dzięki temu można tutaj podziwiać twórczość takich osób jak Antoni Fałat, Andrzej Dudziński, czy Andrzej Cisowski. Prezentowana sztuka charakteryzuje się oryginalnym stylem, a przykłady innych prac tych autorów można znaleźć w stołecznych galeriach.3613

Galeria sztuki to również koncerty i ciekawe wydarzenia

To nie koniec trasy po wystawach współczesnej sztuki u Konesera. Nie można zapomnieć o wyjątkowej galerii Marka Sułka – ART Sułek Space, gdzie podziwiać można unikalną biżuterię, dekoracyjne rzeźby i obrazy, a także grafiki, które tworzą niesamowity klimat. Jeśli ktoś chciałby wziąć udział w ważnych społecznych wydarzeniach kulturalnych i koncertach, nie może pominąć także galerii Dom ze sztuką, która pokazuje prace artystów zaangażowanych w działania misyjne Fundacji Godnie Żyć. Można tutaj posłuchać wystąpień pianistów, czy wziąć udział w wernisażach.

Odpowiednie miejsce na rodzinne spotkanie lub randkę – galerie sztuki w Warszawie

Centrum Praskie promuje polską twórczość współczesną w różnej formie. Prezentuje prace w unikalnych stylach znanych artystów. W Warszawie galerie sztuki są bardzo zróżnicowane. Te zlokalizowane na Placu Konesera otwierają przed odwiedzającymi świat wyselekcjonowanych dzieł reprezentujących najciekawsze współczesne style i trendy. Jest to miejsce klimatyczne, odpowiednie na randkę, czy wyjście z rodziną. Piękne odrestaurowane przestrzenie zabytkowej Wytwórni Wódek zachęcają do spędzania tutaj czasu.

Oglądanie ciekawych wystaw i udział w kulturalnych wydarzeniach można urozmaicić wizytą w dobrych restauracjach, barach i sklepach, które także znajdują się w tej lokalizacji. Dzięki temu zwiedzanie galerii sztuki będzie jeszcze przyjemniejsze.

Deweloperzy     BBI Development     Liebrecht & wooD
Aktualności     Restauracje     Bary     Kawiarnie     Dla dzieci     Festiwale     Pokazy filmowe     Spektakle teatralne     Targi     Warsztaty     Wystawy     Koncerty     Biura do wynajęcia     Powierzchnie eventowe     Blog
Copyright 2024 © KONESER. All Rights Reserved.

Download Koneser's Card

Take advantage of discounts, unique opportunities and stay up to date.

Download the App

Pobierz Kartę Konesera

Korzystaj ze zniżek, wyjątkowych okazji i bądź na bieżąco.

Pobierz aplikację