Warszawskie perły kulturalne – gdzie obcować ze sztuką w stolicy?

Wolne popołudnie w stolicy może być świetną okazją do zobaczenia wyjątkowych dzieł ze świata polskiej sztuki. W Warszawie działają galerie o różnych profilach i dotyczące ciekawych zagadnień. Warto szczególnie zwrócić uwagę na propozycje przygotowane przez Centrum Praskie Koneser, bo można zobaczyć tutaj wyselekcjonowany zestaw prac znanych artystów i wziąć udział w interesujących wydarzeniach.

Muzeum sztuki fantastycznej

W tym miejscu znajduje się kilka obiektów, które warto zwiedzić, by zobaczyć, co mają do zaoferowania znani artyści ostatnich dekad. Tutejsze galerie ukazują dzieła współczesne o różnym charakterze. Wyjątkowym miejscem jest Muzeum Sztuki Fantastycznej, które prezentuje prace m.in. Zdzisława Beksińskiego czy Jerzego Dudy-Gracza. Niesamowite, rozbudowane i szczegółowe kompozycje są wytworami bogatej wyobraźni twórców. Nawiązują do świata przyszłości, antyutopii i science fiction. Można znaleźć tutaj elementy, które były niejednokrotnie inspiracją dla grafików i reżyserów filmów i gier komputerowych.

Wyjątkowe ekspozycje sztuki współczesnej

Oprócz ekspozycji stałych można podziwiać też ciekawe i oryginalne wystawy czasowe. Wyjątkowe dzieła przyciągają uwagę odwiedzających w każdym wieku, więc wizyta w Muzeum Sztuki Fantastycznej jest świetnym pomysłem na spędzenie czasu w rodzinnym gronie. Pozwoli to zapoznać się z unikalnym stylem artystów ważnych dla polskiej kultury, a także pokaże, że sztuka po drugiej wojnie światowej nie opiera się jedynie o ready-made i abstrakcyjne przedstawienia. Przychodząc do tej galerii, warto również odwiedzić pozostałe przestrzenie wystawiennicze i zapoznać się z twórczością innych współczesnych nurtów.

Inne galerie sztuki w Warszawie

Na Placu Konesera znajduje się kilka miejsc, gdzie można obejrzeć intrygujące i budzące zachwyt dzieła. Warto wymienić chociażby Leonarda Art Gallery lub Totuart, które stawiają na rozpoznawalnych i uznanych artystów. Dzięki temu można tutaj podziwiać twórczość takich osób jak Antoni Fałat, Andrzej Dudziński, czy Andrzej Cisowski. Prezentowana sztuka charakteryzuje się oryginalnym stylem, a przykłady innych prac tych autorów można znaleźć w stołecznych galeriach.3613

Galeria sztuki to również koncerty i ciekawe wydarzenia

To nie koniec trasy po wystawach współczesnej sztuki u Konesera. Nie można zapomnieć o wyjątkowej galerii Marka Sułka – ART Sułek Space, gdzie podziwiać można unikalną biżuterię, dekoracyjne rzeźby i obrazy, a także grafiki, które tworzą niesamowity klimat. Jeśli ktoś chciałby wziąć udział w ważnych społecznych wydarzeniach kulturalnych i koncertach, nie może pominąć także galerii Dom ze sztuką, która pokazuje prace artystów zaangażowanych w działania misyjne Fundacji Godnie Żyć. Można tutaj posłuchać wystąpień pianistów, czy wziąć udział w wernisażach.

Odpowiednie miejsce na rodzinne spotkanie lub randkę – galerie sztuki w Warszawie

Centrum Praskie promuje polską twórczość współczesną w różnej formie. Prezentuje prace w unikalnych stylach znanych artystów. W Warszawie galerie sztuki są bardzo zróżnicowane. Te zlokalizowane na Placu Konesera otwierają przed odwiedzającymi świat wyselekcjonowanych dzieł reprezentujących najciekawsze współczesne style i trendy. Jest to miejsce klimatyczne, odpowiednie na randkę, czy wyjście z rodziną. Piękne odrestaurowane przestrzenie zabytkowej Wytwórni Wódek zachęcają do spędzania tutaj czasu.

Oglądanie ciekawych wystaw i udział w kulturalnych wydarzeniach można urozmaicić wizytą w dobrych restauracjach, barach i sklepach, które także znajdują się w tej lokalizacji. Dzięki temu zwiedzanie galerii sztuki będzie jeszcze przyjemniejsze.

Aktualności     Restauracje     Bary     Kawiarnie     Dla dzieci     Festiwale     Pokazy filmowe     Spektakle teatralne     Targi     Warsztaty     Wystawy     Koncerty     Biura do wynajęcia     Powierzchnie eventowe     Blog
Copyright 2024 © KONESER. All Rights Reserved.

Download Koneser's Card

Take advantage of discounts, unique opportunities and stay up to date.

Download the App

Pobierz Kartę Konesera

Korzystaj ze zniżek, wyjątkowych okazji i bądź na bieżąco.

Pobierz aplikację