Probiernia Urbanowicz

Probiernia Urbanowicz to jedyne w Warszawie miejsce łączące sklep, showroom i miejsce z historią. Dzięki reaktywacji przedwojennej wielkopolskiej marki alkoholi Jana Urbanowicza, tworzymy w Centrum Praskim Koneser unikatowe miejsce dla miłośników dobrych alkoholi, pasjonatów historii i smakoszy ekskluzywnych produktów delikatesowych.

Nazwa „Probiernia” nawiązuje do konceptu lokali działających w okresie międzywojennym, w którym przed zakupem klient mógł skosztować danego typu alkoholu, lub kupić jego próbkę. Serdecznie zapraszamy Państwa na wspólne degustacje!

Godziny otwarcia:

Poniedziałek – Czwartek: 12:00-20:00

Piątek – Sobota: 12:00-21:00

Lokalizacja:

Wejście od ul. Białostockiej

Kontakt:

Tel.: +48 796 740 780
E-mail: kontakt@probierniaurbanowicz.pl 

Ekskluzywny showroom z alkoholem – Praga Warszawa

Chcesz napić się naprawdę dobrego wina, likieru czy wódki? Jeśli jeszcze nie jesteś koneserem i nie znasz się na rodzajach, gatunkach i markach alkoholu, zazwyczaj pozostaje Ci zdanie się na opinię sprzedawcy ze sklepu monopolowego. A z tą bywa różnie – wszak zadaniem kupca jest sprzedać dany towar, najlepiej po jak najwyższej cenie. Możesz zatem kupić alkohol w sklepie, wydając przy tym mnóstwo pieniędzy, ale nigdy nie będziesz miał pewności, czy otrzymany trunek będzie Ci rzeczywiście smakował. Na szczęście jest Probiernia Urbanowicz, czyli nowoczesny showroom z alkoholem. Praga Warszawa, a dokładnie Centrum Praskie Koneser to miejsce, w którym możesz stać się prawdziwym koneserem najlepszej jakości alkoholi polskich wytwórców.

 

Testowanie alkoholi – Warszawa, Centrum Koneser

Probiernia Urbanowicz to jedyne takie miejsce w Warszawie, które łączy w sobie sklep z alkoholem, showroom i niezwykłą historię. Skąd w ogóle pochodzi jego nazwa? „Probiernią” w okresie międzywojennym i jeszcze wcześniejszym określano miejsce, w którym wystawiano butelki rumów, win, likierów czy wódek danego wytwórcy alkoholi. Probiernie znajdowały się zazwyczaj przy głównych destylarniach. W lokalu tego rodzaju klient miał możliwość skosztowania danego trunku oraz zakupu niewielkiej butelki z wybranym przez siebie alkoholem. Kosztowanie alkoholu przed zakupem pozwalało na poznanie produktu przed zamówieniem większej ilości. W lokalach tego typu często podawano również ciepłe i zimne zakąski. Probiernie były bardzo popularne zwłaszcza w Wielkopolsce, skąd wywodzi się Jan Urbanowicz.

Tradycja zobowiązuje – sklep z alkoholem mieści się na terenie dawnej, zabytkowej Wytwórni Wódek „Koneser” w Warszawie, dlatego musiał stać się czymś wyjątkowym. Lokal Probiernia nie jest zwyczajnym sklepem, w którym jedynie kupisz alkohol. To miejsce wykraczające poza tradycyjnie pojmowane sklepy, ale również bary czy restauracje. Dzięki reaktywacji przedwojennej wielkopolskiej marki alkoholi Jana Urbanowicza w Centrum Koneser powstał wyjątkowy lokal, który zachwyci nie tylko miłośników dobrych trunków.

 

Kosztowanie alkoholu przed zakupem w klimatycznym otoczeniu

W tym unikatowym lokalu możesz nie tylko zakupić wybrane trunki, ale również wcześniej ich spróbować. Wyjątkowa aranżacja wnętrza oraz stylowe akcesoria i gadżety tworzą w środku unikatowy klimat będący połączeniem historii i nowoczesności. Piękne i eleganckie meble drewniane, na których stoją zabytkowe, stare butelki i karafki stanowią efektowne tło dla współczesnych alkoholi. Kosztowanie alkoholu przed zakupem w tak urokliwym, pełnym wyjątkowego klimatu otoczeniu sprawia, że wszystkie giny czy okowity smakują jeszcze lepiej.

 

Showroom z alkoholem Praga Warszawa – wykwintne wina, wódki i likiery

W Probierni Jana Urbanowicza możesz napić się alkoholu, którego nie znajdziesz w zwyczajnych sklepach, barach, klubach czy restauracjach. W lokalu kupisz wyłącznie najlepsze jakościowo alkohole polskie, a także alkohole, których historia jest nierozerwalnie związana z Polską. Probiernia oferuje niesamowite kraftowe trunki z najlepszych polskich destylarni i gorzelni. Możesz skosztować zatem różnych rodzajów wódki, likierów, ginów, whisky i innych alkoholi.

 

Alkohole Jana Urbanowicza i innych renomowanych marek

Sklep z alkoholem ma w ofercie trunki od najlepszych polskich wytwórców, takich jak J.A. Baczewski. Ta marka to prawdziwa sława polskiej wódki, zdobyta dzięki dwóm wiekom tradycji i klasycznemu sposobowi destylacji. Wódka J.A. Baczewski Monopolowa stanowi niedościgły wzór dla konkurencji, czego potwierdzeniem są liczne nagrody zdobyte w międzynarodowych konkursach w Londynie, San Francisco czy Chicago, czyli wszędzie tam, gdzie prawdziwi smakosze i profesjonalni degustatorzy potrafią docenić najwyższej klasy produkt.

W Probierni skosztujesz również okowity i wódki Podole Wielkie – gorzelni ze 150-letnią tradycją, jedną z nielicznych ocalałych gorzelni rolniczych w Polsce. Trunki wyróżniają się oryginalnym, chrzanowo-ziemniaczanym smakiem i aromatem, z nutą cytrynowo-ziołową. Musisz ich spróbować!

Ponadto w Probierni czekają na Ciebie również niezwykłe likiery i wódki marki J. Urbanowicz. Alkohole Jana Urbanowicza są wytwarzane z największą starannością z doskonałej jakości składników, według tradycyjnych receptur.

Ale dostęp do wyśmienitych i nietuzinkowych alkoholi to nie wszystko. Probiernia chce bowiem nie tylko sprzedawać trunki, ale również w niezwykły sposób prezentować i opowiadać historię polskiego gorzelnictwa. W miejscu tym czeka Cię zatem niezwykła podróż w czasie do lat dwudziestych i trzydziestych ubiegłego stulecia.

 

Degustacja przysmaków i testowanie alkoholi – Warszawa

Probiernia Urbanowicz zaprasza w swe progi nie tylko miłośników dobrych alkoholi. W lokalu czekają na Ciebie także ekskluzywne produkty delikatesowe. Pyszne czekoladowe wyroby mistrzów cukiernictwa, najlepsza kawa ziarnista, zdrowa żywność to zaledwie część bogatego asortymentu, który uzupełnia ofertę sklepu.

Jeśli zatem poszukujesz urokliwego miejsca, w którym możliwy jest nie tylko zakup, ale i testowanie alkoholi, Warszawa i Centrum Koneser zapraszają do odwiedzenia Probierni. Znajdziesz w niej alkohole Jana Urbanowicza, marki J.A. Baczewski, Podole Wielkie oraz wielu innych renomowanych destylarni.

Deweloperzy     BBI Development     Liebrecht & wooD
Aktualności     Restauracje     Bary     Kawiarnie     Dla dzieci     Festiwale     Pokazy filmowe     Spektakle teatralne     Targi     Warsztaty     Wystawy     Koncerty     Biura do wynajęcia     Powierzchnie eventowe     Blog
Copyright 2024 © KONESER. All Rights Reserved.

Download Koneser's Card

Take advantage of discounts, unique opportunities and stay up to date.

Download the App

Pobierz Kartę Konesera

Korzystaj ze zniżek, wyjątkowych okazji i bądź na bieżąco.

Pobierz aplikację