Strona główna>PEŁNIA LATA: Novika & Mr. Lex / I Say Mikey

PEŁNIA LATA: Novika & Mr. Lex / I Say Mikey

Novika & Mr. Lex

Obecni na scenie klubowej od lat. Otwarci na różne brzmienia. Ich energetycznym setom trudno się oprzeć. Prędzej, czy później każdego uczestnika imprezy wyciągną na parkiet. Idealne połączenie selekcji Lexa i wokalu Noviki, to gwarancja niezapomnianych wrażeń. Ich wspólne występy podczas wielu edycji festiwalu Audioriver stały się legendarne.

Początkowo grali w ramach kolektywu Beats Friendly, z którym wydali dwie części kompilacji „Friendly Beats”. Jako duet od lat występują
w najważniejszych klubach i festiwalach w kraju. Ostatnio zagrali obok Kittin w sopockim Sfinksie, a w Warszawie w ramach autorskiego cyklu Good Connections w Przystań Nowa Fala. Wspólnie prowadzą podcast Miastosfera na kanale YouTube – Idę w Tango.

Novika jako wokalistka zadebiutowała z zespołem Futro. Występowała gościnnie na płytach Smolika, współpracowała z wieloma producentami, m.in Marcinem Czubalą, Lovebirds, Hot Toddy, Biernaskim. Wydała cztery albumy solowe, dwa razy została nagrodzona Fryderykiem. W roku 2021 artystka przez wielu określana „królową sceny klubowej” obchodziła jubileusz 20 lat obecności na scenie i z tej okazji wydała album z nowymi wersjami swoich przebojów – Novika 2.0. Obecnie koncertuje z zespołem promując jubileuszowy materiał (ostatnio na festiwalu Carbon Silesia). W radiu Kampus prowadzi audycję Lekko.

Mr. Lex to DJ i radiowiec dobrze znany klubowym bywalcom. Najczęściej występuje w duecie dj’sko-wokalnym z Noviką. Zagrał też mnóstwo imprez z kolektywem Rakieta. Obecnie można go także usłyszeć solo, najczęściej w klubach Smolna, Praga Centrum, a często gości również w Katowicach na imprezach z cyklu ElektroKlub oraz
w nowym plenerowym miejscu Jazbar Muchowiec. W czerwcu zagrał tam u boku Robaga Wruhm’e, z którym zakończyli imprezę spontanicznym b2b. Mr. Lex od lat prowadzi w Czwórce audycję Pora Lexa oraz Muzyczny Lunch.

Kiedy: 18.08.2022r (czwartek)

Miejsce: Plac Konesera pod tulipanami

18:00 –  Michał Torzecki / I Say Mikey

19:00 – Novika & Mr. Lex

20:00-22:00 –  Michał Torzecki / I Say Mikey

Serdecznie Zapraszamy!

pozostałe wydarzenia