Project Description

Strona główna>Centrum Twórcze Przerób-My

Centrum Twórcze Przerób-My

Showroom, w którym kupicie produkty rękodzielnicze i projekty upcycklingowe, oraz przestrzeń, w której odbywają się warsztaty kreatywne i artystyczne, zajęcia eko edukacyjne, inicjatywy pro ekologiczne i zero waste. Centrum twórcze to miejsce, gdzie rzemiosło spotyka się z pasją, kreatywność z innowacją a ekologia z edukacją. To miejsce twórczych spotkań, artystycznych kreacji i inkubator nowych talentów.
pozostałe wydarzenia
Godziny otwarcia:

Wtorek – Sobota: 12:00 – 20:00

Kontakt:

Tel.: +48 575 746 748 
E-mail: centrum@przerobmy.pl

Centrum Twórcze Przerób-My
Czytaj więcej

Centrum Praskie Koneser to unikalne miejsce na turystycznej i kulturalnej mapie Warszawy. Na jego terenie znajdują się nie tylko liczne lokale usługowe, sklepy oraz galerie. To również przestrzeń, w której swoje prace mogą zaprezentować twórcy specjalizujący się w handmade. Szersza publiczność ma szanse poznać produkty rękodzielnicze wykonane z materiałów, które otrzymały tym sposobem drugie życie. Centrum Twórcze Przerób-My, czynne w tygodniu od wtorku do soboty oraz w niedziele handlowe zaprasza chętnych na upcykling Warszawa to miasto, w którym czeka na gości.

 

Wyjątkowy showroom z rękodziełem Praga

W Centrum Twórczym Przerób-My spotykają się osoby zainteresowane poprawą losu planety oraz miłośnicy oryginalnych artykułów użytkowych. Jeśli zamierzają kupić rękodzieło w Warszawie, znaleźli się we właściwym miejscu. Mogą tutaj wybrać dla siebie m.in. dodatki do stylizacji (torebki, nerki, portmonetki) oraz akcesoria do domu czy mieszkania. Z wizyty będą zadowoleni wielbiciele nie tylko wyposażenia wnętrz, ale i nietuzinkowej biżuterii. Oferta obejmuje kolczyki, naszyjniki czy pierścionki z drewna rzeźbione oraz malowane ręcznie. Ozdoby wyróżniają się nieszablonowym wyglądem oraz starannością wykonania. Każda z nich została zrobiona samodzielnie przez twórcę, przez co poszczególne egzemplarze mogą nieznacznie różnić się między sobą np. odcieniem koloru, bądź detalami wzorów. To nadaje im unikalny charakter.

Showroom powstał w efekcie wieloletnich działań inicjatywy Przerób-My. Projekt obejmował cykl wydarzeń, w ramach których odwiedzający poznawali lepiej ideę zero waste oraz upcyklingu. Ci, którzy chcieli wesprzeć artystów oraz aktywistów, mogli kupić wyroby rękodzielnicze, produkty zero waste, a także przyjrzeć się z bliska technikom rzemiosła. Dziś w przestrzeni centrum regularnie odbywają się kreatywne oraz artystyczne warsztaty. Organizatorzy prowadzą zajęcia edukacyjne z zakresu ekologii. Zachęcają też uczestników do przyswojenia wiedzy o działalności pro ekologicznej oraz zagadnieniach zero waste.

 

Własnoręcznie tworzone produkty zero waste

Warto odwiedzić ten showroom z rękodziełem Praga stała się dzięki niemu dzielnicą artystów niezależnych oraz alternatywnych. Już jedna wizyta w centrum wystarczy, aby przekonać się, jak piękne przedmioty powstają z elementów uważanych przez rzesze ludzi za śmieci. Większość prezentowanych gościom artykułów handmade składa się z rzeczy wyrzuconych, a więc zbędnych, niepotrzebnych ich pierwszym właścicielom. Na kreatywnych warsztatach uczestnicy mogą osobiście sprawdzić, na ile sposobów można wykorzystać takie surowce. Stworzą niepowtarzalne produkty zero waste. Ich design będzie uzależniony od wyobraźni twórcy oraz potencjału samego materiału.

Tym, których zaintrygowało hasło upcykling Warszawa ma do zaoferowania liczne inicjatywy edukacyjne – teoretyczne oraz praktyczne. W ramach tych drugich można przetestować umiejętności przetwarzania wtórnego odpadów. To nie tylko ekologiczne, ale i ekonomiczne pomysły na ograniczenie zużycia plastiku oraz innych produktów. Własnoręcznie wykonane dzieło może stać się nietuzinkową dekoracją wnętrza. Jednocześnie będzie je zdobić oraz potwierdzać zdolności manualne autora. Wspaniała pamiątka z warsztatów oraz powód do dumy – tym właśnie mogą być samodzielnie zrobione produkty upcyklingowe Warszawa Praga będzie regionem budzącym przyjemne wspomnienia.

 

Unikatowe produkty upcyklingowe Warszawa Praga

Przestrzeń centrum pozostaje otwarta na ludzi zdecydowanych poszerzyć wiedzę w zakresie ekologii, w tym zagadnień typu upcykling Warszawa, jak przystało na stolicę, zapewnia dostęp do szeregu projektów obywatelskich. Osoby chcące zaangażować się w pro ekologiczne akcje znajdą dla siebie przeróżne inicjatywy. Duża część z nich czeka właśnie w Centrum Twórczym Przerób-My.

Wystarczy wybrać się tutaj w pojedynkę albo przyprowadzić znajomych, aby spędzić czas w gronie artystów, którym dobro środowiska leży na sercu. Uczestnicy zobaczą oryginalne produkty upcyklingowe Warszawa Praga stanie się dla nich miejscem spotkań z twórcami rękodzieła, pasjonatami swojej pracy bez względu na to, czy chodzi o tworzenie biżuterii w stylu boho, rzeźbienie w drewnie, czy o projektowanie komfortowej odzieży dla kobiet.

 

Jedyne w swoim rodzaju rękodzieło w Warszawie

Centrum przyciąga ludzi pragnących otaczać się wyszukanymi przedmiotami, wykonanymi z miłością do Matki Ziemi. To idealne miejsce na spotkania z twórcami, którzy chcą dzielić się z innymi wiedzą. Wyprawa do centrum z pewnością stanie się dla wielu inspiracją, jeśli nie do zmiany życia, to do poszukiwań odpowiedzi na nurtujące ich pytania o ekologię. Bez wątpienia to jedyny w swoim rodzaju showroom z rękodziełem Praga stała się dzięki niemu dzielnicą niezwykłą, pociągającą dla osób o otwartym umyśle, dążących do ciągłego rozwoju oraz troszczących się o środowisko.

Mieszkańcy stolicy oraz turyści chętnie odwiedzają Centrum Praskie Koneser, a przy okazji wybierają się do showroomu. To znakomita sposobność, aby kupić unikatowe rękodzieło W Warszawie trudno znaleźć drugie miejsce z taką atmosferą, łączące ludzi o podobnych zainteresowaniach. Warto śledzić aktualności na stronie centrum, aby nie przegapić kolejnych ciekawych warsztatów albo akcji edukacyjnych.