Czy masz już wakacyjne plany? Jeśli jeszcze zastanawiasz się, gdzie spędzić najbliższe letnie miesiące, postaw na lato w mieście. Warszawa 2022 ma do zaoferowania mnóstwo atrakcji, które ucieszą dzieci i dorosłych. Zobacz zatem, co robić w wakacje w Warszawie.

Lato w Warszawie dla dzieci – warsztaty improwizacji

Każdy rodzic wie, jak trudne bywa zapewnienie dziecku rozrywek, które je zainteresują. Dlatego warto zdecydować się na sprawdzone atrakcje, które cieszą i bawią milusińskich od dawna. W Centrum Praskim Koneser w każdą środę w czerwcu odbywają się warsztaty improwizacji teatralnej przeznaczone dla dzieci i młodzieży. To znakomita okazja do zabawy dla widzów w różnym wieku, ale nie tylko – warsztaty improwizacji są również bardzo korzystne dla rozwoju dziecka. Dzięki spotkaniom mali uczestnicy uczą się pracy w grupie, doskonalą swe umiejętności występowania przed publicznością oraz rozwijają kreatywność.

Podczas warsztatów uczestnicy biorą udział w zabawach teatralnych, ruchowych, rytmicznych i integracyjnych, które gwarantują wyśmienitą zabawę i zapewniają mnóstwo uśmiechu i radości. Spotykają się z „magiczną” poezją i literaturą oraz poznają pojęcie improwizacji. Uczą się metod redukcji stresu oraz podstawowych zasad wystąpień przed widownią, co z pewnością przyda im się w później w szkole. Na zakończenie warsztatów młodzi uczestnicy tworzą krótką, improwizowaną etiudę teatralną.

Co robić w wakacje w Warszawie? Odwiedź Magic Mind Museum

Jeśli zastanawiasz się, co robić w wakacje z całą rodziną, odwiedź Magic Mind Museum w Koneserze. To jedyny teatr iluzji w Polsce. W miejscu tym na dorosłych i dzieci czeka 100 absolutnie wyjątkowych eksponatów. Znajdziesz tu m.in. 4 oryginalne klucze Houdiniego, pokój z rozszerzoną rzeczywistością oraz specjalną scenografię, dzięki której zrobisz zdjęcie do góry nogami. Magic Mind Museum to niesamowite miejsce, do którego chce się często wracać, aby za każdym razem odkryć coś nowego. Do odwiedzin zachęca też niższa cena biletów rodzinnych 2+1 (każdy wtorek w lipcu i sierpniu).

Warszawa lato 2022 – spotkajmy się na Garażówce

Lubisz przedmioty wyjątkowe, niedostępne w sieciówkach i zwykłych sklepach? A może sam posiadasz zbyt wiele niepotrzebnych ubrań, książek czy zabawek i chcesz podarować im drugie życie? W czerwcu i w lipcu w praskim Koneserze czeka na Ciebie Garażówka. To cykl wyprzedaży garażowych, podczas których możesz zarówno kupować, jak i sprzedawać rozmaite przedmioty. U wystawców znajdziesz mnóstwo perełek: gry, książki, przedmioty użytkowe czy rarytasy retro. Na Garażówce nie zabraknie też twórców unikalnego rękodzieła, którzy oferują jedyne w swoim rodzaju, autorskie i wyjątkowe przedmioty: biżuterię, akcesoria do domu, ubrania, gadżety, meble oraz wiele innych rzeczy, które uczynią Ciebie i Twój dom jeszcze bardziej wyjątkowymi. Wydarzenie to jest świetnym sposobem na przyjemne spędzenie letniego popołudnia i buszowanie w gąszczu interesujących, unikatowych przedmiotów.

Jeśli jesteś wytwórcą i chcesz zaprezentować innym swe wyjątkowe dzieła – zostań wystawcą. Centrum Praskie Koneser chce dać szansę zaprezentowania się drobnym twórcom, a nie firmom. Dlatego na Garażówce istnieje możliwość sprzedaży rękodzieła przez osoby nieprowadzące działalności gospodarczej. Lato 2022 w Warszawie w Koneserze to okazja, aby przedstawić swą twórczość jak najszerszej publiczności. Kto wie, może to właśnie wakacje 2022 będą przełomowe w Twojej karierze?

Lato w mieście Warszawa 2022 – tylko w Koneserze

To niejedyne letnie atrakcje, jakie przygotowuje dla Ciebie i Twoich bliskich centrum Koneser. Jeśli zastanawiasz się co robić w Warszawie latem, mamy dla Ciebie jedną odpowiedź – zawitaj do Konesera. Sprawdzaj regularnie nasz harmonogram wydarzeń i odkrywaj kolejne eventy, wystawy i atrakcje. Gwarantujemy, że z Koneserem lato 2022 w Warszawie będzie niezapomniane.