Laboratorium Protetyczne Rytuał Uśmiechu Medicover

Nowe laboratorium stworzone zostało w autorskim koncepcie sieci Medicover „Rytuał Uśmiechu”. Format ten wyróżnia przede wszystkim kompleksowość, szeroki dostęp do najnowszych technologii, w tym diagnostycznych, a także wysoki standard opieki i design miejsca.

Profesjonalne materiały i poczucie estetyki to podstawa pracy
w Laboratorium Protetycznym. Na każdym etapie prac, od projektu po realizację, to właśnie w Laboratorium spełniają się marzenia
o pięknym uśmiechu.

Godziny otwarcia:

Poniedziałek – Piątek: 09:00-17:00

Lokalizacja:

Wejście od ul. Ząbkowskiej (nad wejściem do hotelu Moxy)

Kontakt:

Tel.: +48 532 837 520 
E-mail: laboratorium_protetyczne_koneser@medicover.pl

W Centrum Praskim Koneser w Warszawie pojawiła się pierwsza sygnowana przez markę Medicover Stomatologia pracownia protetyczna. Tym samym należąca do międzynarodowego koncernu firma uzyskała dostęp do własnego zaplecza protetycznego. W kompleksie funkcjonuje centrum stomatologiczne będące częścią sieci Medicover. Inwestycja powstała zgodnie z konceptem Rytuału Uśmiechu, w którym otworzono już kilka ośrodków stomatologicznych w całej Polsce.

 

Laboratorium Protetyczne w praskim Koneserze

To, co wyróżnia pracownię protetyczną w Koneserze, to jej unikalność. Warszawa może się poszczycić byciem miastem, w którym powstało pierwsze laboratorium działające pod szyldem sieci Medicover, a także we wspomnianym Rytuale Uśmiechu. Placówka dysponuje 14 stanowiskami pracy oraz 4 stanowiskami działu ceramiki. W owym dziale znalazło się miejsce dla 4 pieców do wypalania prac ceramicznych. Do bogatego wyposażenia laboratorium należą też 2 zaawansowane frezarki zdolne do frezowania prac z dowolnego materiału dostępnego aktualnie na rynku. Mogą pracować całodobowo.

Nowoczesne Laboratorium Protetyczne posiada 2 drukarki 3D. Ich technologie umożliwiają wydrukowanie modeli uzębienia na podstawie różnych nośników. Mogą to być szablony chirurgiczne, cyfrowe skany, dopasowane anatomicznie szyny relaksacyjne oraz inne uzupełnienia protetyczne. Dzielnica, w której znajduje się pracownia, to warszawska Praga.

 

Warszawa – unikatowa pracownia protetyczna

Do laboratorium należy gipsownia protetyczna zaprojektowana specjalnie dla Medicover Stomatologia. Pracuje w niej zespół złożony z 10 techników protetyków z wieloletnim doświadczeniem w zawodzie (10-15 lat stażu). Wspólnie dbają o to, aby pacjenci mogli jak najszybciej odzyskać piękny uśmiech. Gipsownia ma szczelnie zamknięty obieg z dwukrotną filtracją powietrza. Kadra przygotowuje w niej prace, posługując się przy tym techniką analogową.

Poza nowoczesnym wyposażeniem na uwagę zasługuje wystrój. Laboratorium Protetyczne zaaranżowano w tym samym stylu co wnętrza centrów stomatologicznych otwieranych w Rytuale Uśmiechu. Nawiązania widać w materiałach wykorzystanych podczas urządzania pracowni. Można w niej zobaczyć ceramikę, drewno, metal oraz szkło. Pomieszczenia mają loftowy charakter przez wzgląd na lokalizację w budynku dawnej gorzelni. Projektantom udało się uzyskać niezwykle spójną, harmonijną całość, która budzi uznanie odwiedzających.

 

Pracownia protetyczna Praga

Sygnowana przez markę pracownia protetyczna zapewnia pacjentom Medicover Stomatologia piękny uśmiech w krótkim czasie. Zaawansowane technologicznie urządzenia oraz wiedza i kompetencje pracowników przekładają się na szybkie powstawanie najwyższej jakości uzupełnień protetycznych. Laboratorium świadczy pełen zakres usług, specjalizując się we wszystkich typach prac.

Zdecydowana większość zamówień jest realizowana cyfrowo, a sama pracownia stawia sobie za cel pełną digitalizację. Laboratorium Protetyczne wykonuje korony, mosty oraz protezy. Można w nim zamówić licówki oraz wszelkiego typu prace oparte na każdym systemie implantologicznym. Prócz tego do oferty wchodzą aparaty ortodontyczne.

 

Po piękny uśmiech do warszawskiej dzielnicy

Jak wynika ze słów koordynatora kadry protetyków, Laboratorium Protetyczne Rytuał Uśmiechu Medicover to odpowiedź na rosnące potrzeby stomatologów sieci. Sukcesywnie zwiększa się liczba pacjentów zainteresowanych ich usługami, a także samymi uzupełnieniami. To w pełni zrozumiałe, gdyż tworzone w pracowni prace cechuje wytrzymałość, trwałość oraz naturalny wygląd.

Osoby poszukujące najwyższej jakości koron, mostów albo licówek trafiają do placówek Medicover Stomatologia. Laboratorium obsługuje nie tylko centrum stomatologiczne, które działa w dzielnicy Praga. Przyjmuje zamówienia od 60 specjalistów protetyki pracujących w sieci. To nie jedyne zadania, którymi się zajmuje. Bierze udział w procesie tworzenia się uzupełnień protetycznych, na każdym etapie aktywnie wspierając stomatologów. Między innymi, pracownicy uczestniczą w konsultacjach w gabinecie dentystycznym. Współpracują z lekarzem oraz pacjentem, aby móc zrealizować plan (stworzyć pracę protetyczną), który usatysfakcjonuje pacjenta.

 

Laboratorium Protetyczne Rytuał Uśmiechu Medicover

Mówiąc o nowej pracowni, warto pochylić się nad ideą Rytuału Uśmiechu. Opiera się na założeniach mających na celu przełamanie stereotypowego myślenia o gabinecie dentystycznym. Autorski koncept Medicover Stomatologia ma za zadanie uświadomić pacjentom, że nowoczesne leczenie zębów może być bezstresowe, nie budzić dyskomfortu, a do tego odbywać się w komfortowych warunkach. Wnętrze placówki stomatologicznej nie musi przypominać klasycznego ośrodka o surowym wystroju. Wręcz przeciwnie, może być przytulne oraz gustowne – jak Laboratorium Protetyczne Rytuał Uśmiechu Medicover.

Zgodnie z zasadami marki kolejne inwestycje przypominają klimatem kawiarnie, miejsca, w których oczekiwanie na usługę przebiega w swobodnej, przyjaznej atmosferze. Aktualnie w Polsce centrów stomatologicznych sieci funkcjonuje 10, ale w niedalekiej przyszłości dołączą do nich nowe punkty. Z pewnością Warszawa będzie mogła pochwalić się kolejnymi placówkami, a w ślad za nią pójdą inne miasta.

Deweloperzy     BBI Development     Liebrecht & wooD
Aktualności     Restauracje     Bary     Kawiarnie     Dla dzieci     Festiwale     Pokazy filmowe     Spektakle teatralne     Targi     Warsztaty     Wystawy     Koncerty     Biura do wynajęcia     Powierzchnie eventowe     Blog
Copyright 2024 © KONESER. All Rights Reserved.

Download Koneser's Card

Take advantage of discounts, unique opportunities and stay up to date.

Download the App

Pobierz Kartę Konesera

Korzystaj ze zniżek, wyjątkowych okazji i bądź na bieżąco.

Pobierz aplikację