Karmnik

OTO JEST KARMNIK

Czyli miejsce, w którym znajdziesz pyszne, naturalne, zdrowe produkty i przetwory prosto od niewielkich, lokalnych wytwórców, głownie z Mazowsza i bliskiego Podlasia.

Czy wiesz, że bardzo niewielki procent jedzenia wytwarzanego na Mazowszu trafia do Warszawy? Jeśli zestawi się to z informacją, że w województwie mazowieckim zlokalizowanych jest najwięcej gospodarstw rolnych w Polsce, trudno nie wyczuć absurdu.

Do tej pory Karmnik obecny był tylko w internecie, pod adresem www.karmnik.org. W Koneserze otwieramy swój pierwszy stacjonarny sklep. Kupując u nas:

  • wspierasz mazowieckich wytwórców
  • działasz w duchu zero waste i przyczyniasz się do ograniczania emisji śladu węglowego
  • karmisz siebie i bliskich smacznym i zdrowym jedzeniem o udokumentowanym pochodzeniu

W obecnych czasach zdrowy rozsądek oraz strategie i programy unijne nakazują mieszkańcom miast korzystać z żywności pochodzącej z okolicy. Prawdziwa lokalność to pierwsza Karmnikowa zasada – nie znajdziesz więc u nas cytryn, awokado, czy steków z kangura. Masz za to pełną, bogatą ofertę produktów i przetworów wytwarzanych blisko i zgodnie z kalendarzem rolniczym.

Sprawdzamy jakość każdego produktu, który wprowadzamy na Karmnikowe półki. Przede wszystkim musi być smaczny, naturalny, starannie wyprodukowany. Jest tu wyłącznie to, co same mamy na stołach, czym karmimy rodziny i przyjaciół. Nie jesteśmy ekologicznymi terrorystkami – nie wymagamy od naszych dostawców  certyfikatów ekologicznych (choć niektórzy je mają), bo znamy rolniczą rzeczywistość. Gospodarze często nie mają czasu i funduszy na zajmowanie się certyfikacją, co absolutnie nie znaczy, że traktują warzywa w nadmiarze chemią.

W Karmniku działamy zgodnie z zasadą zero waste – ograniczamy straty od momentu wyprawy po produkty (minimalizacja śladu węglowego),  staramy się nie mieć nadwyżek magazynowych i starannie gospodarować stanami produktów. Wszystko po to, aby nie marnować żywności. Używamy plastiku w takim zakresie, w jakim wymagają tego przepisy sanitarne.

Gorąco zapraszamy już wkrótce, czekamy na Was!

Założycielki Karmnika czyli Kasia, Anka i Magda

 

 

 

Godziny otwarcia:

Poniedziałek – Piątek: 8:00-20:00
Sobota: 9:00-15:00

Kontakt:

Tel.: +48 507 095 793
E-mail: karmnik@karmnik.org 

Deweloperzy     BBI Development     Liebrecht & wooD
Aktualności     Restauracje     Bary     Kawiarnie     Dla dzieci     Festiwale     Pokazy filmowe     Spektakle teatralne     Targi     Warsztaty     Wystawy     Koncerty     Biura do wynajęcia     Powierzchnie eventowe     Blog
Copyright 2024 © KONESER. All Rights Reserved.

Download Koneser's Card

Take advantage of discounts, unique opportunities and stay up to date.

Download the App

Pobierz Kartę Konesera

Korzystaj ze zniżek, wyjątkowych okazji i bądź na bieżąco.

Pobierz aplikację