Ferie w mieście co robić z dziećmi w Warszawie

Zapewniamy, że nie trzeba planować dalekich, rodzinnych wyjazdów, aby cieszyć się doskonale spędzonym czasem w okresie wolnym od szkoły. Tzw. city break, czyli kilkudniowy wyjazd do dużego miasta zdobywa coraz większą popularność! W końcu współczesne metropolie obfitują w rozmaite atrakcje czysto rozrywkowe oraz kulturalne, dlatego nie sposób się w nich nudzić. W Polsce najwięcej możliwości oferuje oczywiście Warszawa. Zachęcamy zatem do sprawdzenia, czym warto zająć się podczas ferii w mieście!

City break ze sztuką i historią w tle

Spędzanie ferii w mieście może stać się dobrą okazją do edukacji, ale w ciekawym wydaniu. Nieco starsze dzieci oraz nastolatki z pewnością docenią ofertę kulturalną Warszawy. Wizyta w ciekawym muzeum to strzał w dziesiątkę. Polecamy zwłaszcza unikalne na skalę światową Muzeum Sztuki Fantastycznej, z dziełami artystów takich jak Zdzisław Beksiński, Jerzy Duda-Gracz, czy Wiesław Wałkuski. A poszukiwacze odrobinę zwariowanych wrażeń na pewno pokochają Magic Mind Museum – centrum Sztuki Iluzji i jedynego teatru Iluzji w Polsce. Znajduje się w nim aż 100 wyjątkowych eksponatów, wśród których znalazły się zarówno skomplikowane instalacje, jak i eksponaty historyczne. Te zimowe atrakcje w Warszawie znajdują się w przestrzeni praskiego Konesera.

Zimowe atrakcje w Warszawie? Oczywiście lodowisko!

Nie mogliśmy, nie wspomnieć o prawdziwej klasyce miejskich wakacji zimowych. Otóż trudno wyobrazić sobie ferie zimowe w Warszawie (czy innym większym mieście) bez wizyty na lodowisku! To idealna zabawa zarówno dla naprawdę małych pociech, jak i zdecydowanie starszych dzieci. Na większości lodowisk można wypożyczyć łyżwy, co znacznie ułatwia sprawę, kiedy nie pochodzi się z danego miasta. Wyjątkowa ślizgawka działa również w Centrum Koneser! Na pewno warto tam zajrzeć.

City break i zwiedzanie miasta

Duże miasta kryją w sobie niemal nieskończoną liczbę interesujących miejsc. Dzięki temu nawet rodziny mieszkające w nich od lat, jak i te, które dopiero do niego przyjechały znajdą coś wyjątkowego. My szczególnie polecamy zwiedzanie warszawskiej Pragi, która w ostatnich latach przeszła prawdziwą metamorfozę. Właśnie tu mieści się Centrum Konser obfitujące w liczne atrakcje nie tylko dla dorosłych, ale właśnie dla dzieci! Poza tym sama dzielnica zaskakuje licznymi starymi kamienicami czy efektownymi muralami.

Zimowe atrakcje w Warszawie, czyli rozmaite warsztaty

Ferie zimowe to znakomita okazja do integracji z rówieśnikami. Zachęcamy więc do zapoznania się z szeroką ofertą warsztatów, które przypadają na okres zimowy. Mogą być to zajęcia malarskie, choć to oczywiście tylko jedna z opcji. W Koneserze odbywają się również niezwykle ciekawe zajęcia w ramach Akademii magii. Takie aktywności rozwijają wyobraźnię i na pewno nie pozwalają na nudę. Kto wie, być może rozbudzą one w dziecku nową pasję?

Wszystkie opisane zimowe atrakcje w Warszawie zainteresują zarówno rodziny, które spędzają tu city break, jak i te, które na co dzień żyją w stolicy. Zapraszamy, aby bliżej się im przyjrzeć!

Deweloperzy     BBI Development     Liebrecht & wooD
Aktualności     Restauracje     Bary     Kawiarnie     Dla dzieci     Festiwale     Pokazy filmowe     Spektakle teatralne     Targi     Warsztaty     Wystawy     Koncerty     Biura do wynajęcia     Powierzchnie eventowe     Blog
Copyright 2024 © KONESER. All Rights Reserved.

Download Koneser's Card

Take advantage of discounts, unique opportunities and stay up to date.

Download the App

Pobierz Kartę Konesera

Korzystaj ze zniżek, wyjątkowych okazji i bądź na bieżąco.

Pobierz aplikację