Co zobaczyć w Warszawie w jeden dzień

Jednodniowa wycieczka do stolicy? Wydaje się to pomysłem nie tyle szalonym, ile niemożliwym do pełnej realizacji. Ta mnogość zabytków, muzeów, parków, oryginalnych sklepów… Tak, zwiedzanie Warszawy w jeden dzień nie jest łatwym zadaniem! Na szczęście istnieje takie miejsce, które zawiera w sobie wszystko, co powinniśmy zobaczyć w 1 dzień w Warszawie – fantastyczną atmosferę, niezobowiązujący klimat i wyjątkowe zabytki, które nie tylko przeniosą nas w czasie, ale również pomogą wniknąć w tkankę miejską, i to w zaledwie kilka godzin. Mowa oczywiście o Centrum Praskim Koneser!

Miejsce inne niż wszystkie, czyli 1 dzień w Warszawie z Pragą w roli głównej

Warszawska Praga to dzielnica inna niż wszystkie – przyzna to każdy, kto choć raz zagłębił się w klimat prawobrzeżnej części Warszawy. Tutaj czas płynie wolniej – zabytkowe praskie uliczki zachęcają do powolnego delektowania się miejscem, zupełnie inaczej niż pędzące Śródmieście czy korporacyjna Wola. Praga jest najlepszym przykładem tego, że nawet jednodniowa wycieczka do Warszawy może odbywać się w błogiej i nieśpiesznej atmosferze! Mamy tutaj wszystko, co potrzebne każdemu turyście – piękną architekturę, doskonałe zaplecze gastronomiczne, ale przede wszystkim mnóstwo fantastycznych małych inicjatyw społeczno-kulturalnych, których nie znajdziemy nigdzie indziej.
Najważniejszymi punktami Pragi, bez których zwiedzanie Warszawy w jeden byłoby niepełne, są dwie ulice: Ząbkowska i Brzeska. Spacerując wzdłuż tych najstarszych i najbardziej charakterystycznych praskich ulic, będziemy mieli szansę nie tylko obejrzeć unikalną zabudową mieszkalną z przełomu XIX i XX wieku, ale również dotrzeć do wielu magicznych miejsc, wśród których na specjalne wyróżnienie zasługuje budynek Warszawskiej Wytwórni Wódek „Koneser”, obecnie znany jako Centrum Praskie Koneser. To tu jednodniowa wycieczka do Warszawy nabierze nowej perspektywy!

Centrum Praskie Koneser – Warszawa na jeden dzień w klimacie industrialnym

Centrum Praskie Koneser pomaga spojrzeć na stolicę w zupełnie innym świetle. Jako przykład doskonale przeprowadzonej renowacji architektury przemysłowej, pozwala przenieść się do czasów warszawskiej prosperity bez zadęcia i pompatyczności. Dawna warszawska wytwórnia wódek doskonale sprawdza się w bardziej nowoczesnym wydaniu – jako centrum handlowo-usługowe, otwarte dla każdego, nie tylko dla głodnego wiedzy historycznej.
Jeżeli mamy spędzić zaledwie jeden dzień w Warszawie pomysły w Koneserze bez wątpienia pozytywnie zaskoczą! Nowoczesne muzeum, liczne galerie sztuki, oryginalne butiki i autorskie restauracje zapewnią nieograniczoną rozrywkę. Rozrywkę, której nie znajdziesz nigdzie indziej.

Muzeum Polskiej Wódki – rodzinne zwiedzanie Warszawy w jeden dzień

O tym, co zobaczyć w Warszawie w jeden dzień, nie musi decydować przypadek. Niech zadecyduje jakość i możliwość dobrej zabawy – obie wartości znajdziesz w multimedialnym Muzeum Polskiej Wódki. Umieszczone w zabytkowym budynku zakładu rektyfikacji, zapewnia potężną dawkę wiedzy na temat historii naszego narodowego trunku. Interaktywne mapy i galerie to dopiero początek, bowiem najlepsza część czeka na samym końcu zwiedzania – legendarne butelki i etykiety wprowadzają w doskonały stan, przypieczętowany wizytą w wyjątkowym Vodka Academy Bar. Tam pod czujnym okiem zawodowego barmana, poznasz techniki degustacji i na nowo odkryjesz smak polskiej wódki. A to wszystko w jeden dzień w Warszawie! Pomysły jednak na tym się nie kończą – w ramach rozwijania alkoholowych umiejętności, warto zapoznać się z metodami tworzenia koktajli i aromatycznych domowych nalewek. Gwarantujemy, że nie będzie to wiedza bezużyteczna!

Wydaje się, że na pytanie co robić w Warszawie w jeden dzień, nie ma prostej odpowiedzi. Zbyt duży wybór może nie tyle namieszać w głowie, ile pozostawić rozczarowanie z powodu niedoboru czasu. Na szczęście jest na to rada – Praskie Centrum Koneser! Pobyt w tym niezwykłym miejscu pozwoli nie tylko zmierzyć się z historią Warszawy, ale również doświadczyć nowych, pozytywnych uczuć w zderzeniu z wielką kulturą stolicy. Tutaj nie zaznasz nudy ani smutku. To teraz już wiesz, co zobaczyć w Warszawie w jeden dzień, prawda?

Deweloperzy     BBI Development     Liebrecht & wooD
Aktualności     Restauracje     Bary     Kawiarnie     Dla dzieci     Festiwale     Pokazy filmowe     Spektakle teatralne     Targi     Warsztaty     Wystawy     Koncerty     Biura do wynajęcia     Powierzchnie eventowe     Blog
Copyright 2024 © KONESER. All Rights Reserved.

Download Koneser's Card

Take advantage of discounts, unique opportunities and stay up to date.

Download the App

Pobierz Kartę Konesera

Korzystaj ze zniżek, wyjątkowych okazji i bądź na bieżąco.

Pobierz aplikację