Co robić wiosną w Warszawie

Nadejście wiosny to jeden z najbardziej wyczekiwanych momentów w roku. Po ponurym i zimnym okresie nadchodzi czas budzenia się przyrody do życia. Chętniej wychodzimy na zewnątrz i coraz więcej czasu spędzamy poza domem. W Warszawie możliwości na przyjemnie zagospodarowany dzień jest bardzo dużo. Jedną z ciekawszych opcji jest odwiedzenie Konesera, który na tegoroczną wiosnę szykuje atrakcje dla każdego.

Ze sztuką za pan brat

Choć wiosna zaczyna się 20 marca, to my witamy ją wcześniej. W końcu wiosna to młodość, a młodość najlepiej wypowiada się poprzez sztukę. W pierwszy weekend marca zapraszamy na Targowisko Sztuki, gdzie obcować będzie można z twórczością kilkudziesięciu niezależnych artystów młodego pokolenia. Każda praca jest tu czymś zupełnie wyjątkowym, a ceny nie należą do wygórowanych. Targowisko sztuki to nie tylko malarstwo, ale też grafika, ilustracja i fotografia.

Upcykling, czyli daj nowe życie śmieciom

Upcykling to przetwarzanie odpadów w taki sposób, by powstały z nich pełnowartościowe przedmioty. Meble z palet, doniczki z opon – to tylko niewielka część przykładów upcyklingu. Od 25 do 26 marca zapraszamy na prawdziwy festiwal rękodzieła, podczas którego będziecie mogli nie tylko kupić gotowe produkty, ale też wziąć udział w darmowych warsztatach. Upcyklingowa moda, biżuteria i dodatki, zabawki, ceramika będą czekać na Was w Koneserze na warszawskiej Pradze. Tej imprezy nie można przegapić!

Lokalny i ekologiczny marzec

Ostatni weekend marca to również Market Praga. Mowa o targach, na których spotkacie wystawców z naturalnymi kosmetykami, czymś na ząb (zamkniętym w ekologicznych słoiczkach) i drobiazgami do domu. Nie będzie mogło zabraknąć także zabawek, roślinek i ubrań, a wszystko to pochodzić będzie od lokalnych, a przede wszystkim krajowych wytwórców. Market Praga skupia w sobie wszystko, co oryginalne, estetyczne i w dobrej jakości. Jeśli Warszawa i atrakcje to tylko w pasażu Centrum Praskiego Koneser!

Czym byłaby wiosna bez sukienek?

Skoro wiosna, to i sukienki! Koniecznie takie na każdą okazję. Podczas Targów Sukienek kupicie odpowiedni strój na imprezę, do pracy czy na randkę. Całość uzupełni atrakcyjna biżuteria, a nawet buty i torebki. Obok wyrobów polskich projektantów podziwiać będziecie mogli wytwory gości z zagranicy. Gwarantujemy, że każda sukienka okaże się ubiorem wyjątkowym, jedynym w swoim rodzaju, a przy tym nieosiągalnym w sklepach. Można ubierać się w sieciówkach, ale po co, skoro Koneser daje szansę uzupełnienia swej garderoby o odzież naprawdę niebagatelną?

Obcowanie ze sztuką fantastyczną

II edycja wystawy Sztuka Fantastyczna ruszyła już w lutym, ale podziwiać będzie ją można do końca maja. W 2022 roku wydarzenie przyciągnęło ponad 20 tysięcy wielbicieli surrealizmu. W tym roku podziwiać będzie można prawie 60 dzieł sztuki, wśród których znajdą się zarówno obrazy, jak i rzeźby. Beksiński, Duda-Gracz, Wałkuski, Olczyk, Szynkarczuk – to tylko garść nazwisk twórców, których dzieła zostaną udostępnione. Większość z nich jeszcze nigdy nie była prezentowana publicznie!

Aktualności     Restauracje     Bary     Kawiarnie     Dla dzieci     Festiwale     Pokazy filmowe     Spektakle teatralne     Targi     Warsztaty     Wystawy     Koncerty     Biura do wynajęcia     Powierzchnie eventowe     Blog
Copyright 2024 © KONESER. All Rights Reserved.

Download Koneser's Card

Take advantage of discounts, unique opportunities and stay up to date.

Download the App

Pobierz Kartę Konesera

Korzystaj ze zniżek, wyjątkowych okazji i bądź na bieżąco.

Pobierz aplikację