2019-05-11
 
Show Rum Warsaw 2019
 

Tegoroczna, premierowa edycja Show Rum Warsaw odbędzie się w dniu 11 maja (sobota) w Centrum Praskim Koneser. Główną atrakcją festiwalu będzie możliwość degustacji rumów oraz innych egzotycznych alkoholi (m.in. cachaca, tequila, mezcal) z wszystkich części świata. W ofercie festiwalowej znalazły się również whisky leżakujące w beczkach po rumie. Organizatorzy spodziewają się kilkudziesięciu wystawców z kilkunastu krajów (m.in. Jamajka, Trinidad i Tobago, Ekwador, Kolumbia, Anglia, Tajwan, Irlandia, Japonia, Barbados itd.). Większość trunków dostępna będzie do spróbowania w cenie biletu. 

Degustacja alkoholu to nie jedyna atrakcja przewidziana przez Organizatora. Dla osób chcących pogłębić swoją wiedzę z zakresu rumów przygotowano sesje Masterclass (zamknięte warsztaty degustacyjne dla grup ok. 25-30 osób) prowadzone przez zagranicznych gości. Planowane są również pokazy tworzenia i serwowania koktajli oraz drinków z użyciem rumów. Nie zapomniano też o fanach dobrej kuchni. Stroną kulinarną wydarzenia zajmie się znana Restauracja Merliniego. Jej właściciel i szef kuchni, Bartłomiej Czerwiński, poprowadzi pokaz gotowania na żywo z wykorzystaniem rumu, czyli tzw. food pairing. 

Show Rum Warsaw to również okazja do uzupełnienia domowej kolekcji mocnych trunków. Sklep festiwalowy oferować będzie szerokie spektrum alkoholi festiwalowych w atrakcyjnych cenach – pomniejszonych o podatek VAT. Z kolei dla tych, którzy chcieliby zabrać alkohol do domu, a nie chcą kupować całych butelek, przygotowano Stację Dram, gdzie do nabycia będą tzw. sample (próbki) rumów.  

Centralnym miejscem Show Rum Warsaw będzie scena festiwalowa, gdzie poza sesją food pairingu odbywać się będą wykłady, prezentacje i rozmowy z gośćmi specjalnymi. Obecnie trwają prace nad ustalaniem szczegółowego programu godzinowego sceny. 

Więcej informacji dostępnych jest na oficjalnej stronie wydarzenia: http://www.showrumwarsaw.com/ .  

Date:
11.05.2019
Hour:

12:00-24:00

Location:
 
 
 
Retail/Services
 
Restaurants/bars/cafe
 
BUTELKOWNIA event space
 
LABORATORIUM event space
 
Polish Vodka Museum
 
Google for Startups
 
Hotel Moxy Praga
 
Loft offices
 
APARTMENTS
Lift 24h
Ungerground car park
Entrance
 
Retail/Services
 
Restaurants/bars/cafe
 
BUTELKOWNIA event space
 
LABORATORIUM event space
 
Polish Vodka Museum
 
Google for Startups
 
Hotel Moxy Praga
 
Loft offices
 
APARTMENTS
Lift 24h
Ungerground car park
Entrance