Strona główna>„Najeźdźcy wyobraźni”- Wystawa Andrzeja Dudzińskiego, Leonarda Art Gallery

„Najeźdźcy wyobraźni”

Zapraszamy na wystawę Andzeja Dudzińskiego pt. „Najeźdźcy wyobraźni”
Wstęp bezpłatny!
Andrzej Dudziński mieszkał i tworzył w Londynie i Nowym Jorku. Wystawiał swoje prace w muzeach od Warszawy przez Paryż po Tokio. W swoje CV może wpisać: rysownik, ilustrator, malarz, plakacista, fotograf, performer, satyryk etc. „By go określić, trzeba by wyczerpać słownik” — mówił Gilles de Bure. Zdobył międzynarodowe uznanie i sławę. Jego grafiki zdobią takie czasopisma jak: „The New York Times”, „Newsweek”, „Rolling Stone”, „Vanity Fair” czy „Time”.
Dudziński tworzy sztukę na granicy między abstrakcją a realizmem. Artur Tanikowski pisze:
„Wyobraźnia Dudzińskiego ma korzenie w surrealizmie, przejawia się groteskowym przeskalowywaniem form, absurdalnym dowcipem w mieszaniu porządków świata ludzi, zwierząt i przedmiotów, zaskakującym przemieszczaniem i nakładaniem się na siebie technik collage’u, rysunku, malarstwa, intuicyjnym i arbitralnym dysponowaniem kolorem”.
Podczas wystawy „Najeźdźcy wyobraźni”, będzie można zobaczyć m.in. najnowsze prace artysty, zainspirowane wystawą w muzeum Martin-Gropius-Bau w Berlinie. Tak sam artysta opowiada o swoich dziełach:
„Sztuka czasów prehistorycznych. Malarstwo naskalne z Kolekcji Frobeniusa to niewątpliwie jedna z ważniejszych wystaw w moim życiu. To co tam wtedy zobaczyłem, zupełnie mnie zaskoczyło, bo przecież dobrze znałem przykłady sztuki prehistorycznej z Altamirą i Lascaux na czele. Tutaj jednak były rzeczy zupełnie inne. Na ścianach, w kolejnych salach, przewijały się pełne ekspresji, a często ukazane z poczuciem humoru, postacie ludzi i zwierząt z ery Górnego Paleolitu. Około 100 prac, w tym wiele wielkoformatowych, nawet kilka rozmiarów ściany, z Instytutu Frobeniusa, ukazywało historię dokumentacji sztuki naskalnej. Wystawa analizowała wpływ tych ujrzanych po raz pierwszy, bo przecież nieoglądanych od czasów ich powstania, wyobrażeń na współczesność i sposób, w jaki mogły zainspirować artystów XX wieku. No właśnie – mogły i inspirowały! Jestem tego naocznym świadkiem. Często znajdywane w niedostępnych miejscach, jaskiniach i na pustyni, rzeźbione lub malowane obrazy po raz pierwszy pokazano publiczności w latach 30. XX wieku w postaci kopii na płótnie w wielkości 1:1”.
Na wystawie będzie można zobaczyć wiele różnych dzieł – rysunki, grafiki, pastele, asamblaże oraz obrazy na płótnie.
Wernisaż wystawy, odbędzie się w sobotę, 26 września o godz. 17:00
Jeżeli chcą Państwo odkryć więcej z twórczości artysty serdecznie zachęcamy do śledzenia wydarzenia
pozostałe wydarzenia
Wydarzenie na Facebook

Jesteśmy na Pradze

Koneser
Godziny otwarcia:

Plac Konesera – całą dobę
Parking podziemny – całą dobę
Restauracje i sklepy – zobacz tutaj
Sklepy i usługi – zobacz tutaj
Rozrywka i kultura – zobacz tutaj

Biuro Konesera:

Plac Konesera 2
03-736 Warszawa
+48 22 166 17 00

Udogodnienia: