2020-01-29
 
Wystawa Aleksandry Prusinowskiej “Koneser w Koneserze”
 

Galeria ToTuart ma przyjemność zaprosić Państwa na wystawę jednej z najlepszych polskich autorek grafik artystycznych – Aleksandry Prusinowskiej. Na wystawie będą prezentowane najnowsze prace artystki oraz dzieła z pracy doktorskiej “Koneser – kolekcjoner sztuki”.

Zapraszamy w dniach 29 stycznia – 12 lutego 2020 roku do przestrzeni Filtracja (ul. Ząbkowska 31, wejście od placu Konesera) – a 29 stycznia 2020 o godz. 19:00 na uroczysty wernisaż wystawy.

Wstęp wolny!

Aleksandra Prusinowska jest jedną z najlepszych polskich autorek grafik artystycznych, jak i twórczynią świetnych prac olejnych. Jest asystentką w pracowni linorytu prof. Janusza Akermanna na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, gdzie to również w 2018 roku obroniła tytuł doktora na wydziale Grafiki. Wielokrotna stypendystka i laureatka wielu nagród, której dzieła zostały wystawione zarówno na Polskich, jak i zagranicznych wystawach. Jej prace przepełnione są dynamiką i swoistą energią, dzięki charakterystycznemu dla jej twórczości wykorzystaniu kolorów i inspiracji pop-kulturą oraz podróżami. Szczególnym uznaniem cieszą się tworzone przez Prusinowską linoryty, które zaskakują odbiorców swoją złożonością, w tym akty pełne sensualności, od których aż ciężko nam oderwać wzrok. Warta uwagi w jej pracach jest kobieca sylwetka, przedstawiana przez nią w nieco hiperrealistyczny sposób, odzwierciedlając tym samym nowoczesne ujęcie kobiecości.

Data:
29.01-12.02
Godzina:
Lokalizacja:
Filtracja, ul. Ząbkowska 31 (wejście od placu Konesera)
Zapisy:
Kontakt: