2019-12-10
 
Wystawa Język Kolażu – Praga Północ oczami artystów i mieszkańców
 

10 grudnia godz. 19:00 serdecznie zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie – finisaż projektu „Język kolażu” oraz wernisaż wystawy .

„Język kolażu” to projekt realizowany w Domu Kultury Praga od września tego roku, sprawdza jak uniwersalnym i łączącym ludzi narzędziem może być technika kolażu. W ramach projektu odbyły się warsztaty z artystami, miały miejsce wykłady o dzielnicy, w centrum Warszawy stanęła instalacja w słupie – Praga Północ w wersji mikro. Bo to Praga Północ jest tu w centrum uwagi. Oraz jej mieszkańcy, którzy stali się prawdziwymi artystami.

Na wystawie zobaczymy prace, które powstały na warsztatach z Martą Janik i Alexem Urso, artystami kolażu zaproszonymi do projektu oraz kolaże profesjonalnych artystów związanych z Pragą Północ. Spośród prac warsztatowych artyści dokonali subiektywnego wyboru 20 kolaży, które przeniesione zostaną na cykl unikatowych praskich pocztówek promujących projekt. Pocztówki rozesłane zostaną do artystów i instytucji kultury na całym świecie, którym bliskie są tematy sztuki miejskiej i sztuki kolażu.

Podczas wernisażu wystąpi MIN t, wokalistka i producentka Martyna Kubicz, która muzycznie zgłębia obszary tanecznej elektroniki i neo soulu, a jej debiutancki album nazywa się „Assamblage”. Kejos The-At-ER zrobi żywe kolaże specjalnie na to wydarzenie.

Przyjdźcie zobaczyć ten kolażowy świat, zobaczcie gigantyczne nożyczki, fantastyczne dioramy, zróbcie swój własny kolaż!

Współorganizatorem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego
Patron medialny: Radio Kampus
Partnerzy:
Instytut Włoski w Warszawie
Antykwariat Grochowski
Rzeczy z papieru
Centrum Praskie Koneser
wstęp wolny

Data:
10-30.12
Godzina:

11:00-19:00

Lokalizacja:
Pasaż Konesera
Zapisy:
Kontakt: