Strona główna>„Zestrojenie” – wystawa Wioletty Jocz, Galeria Dom ze Sztuką

„Zestrojenie” – wystawa Wioletty Jocz

To projekt artystyczny, który łączy elementy grafiki warsztatowej z tradycyjną fotografią. Efektem tego działania są collage złożone z fragmentów kliszy fotograficznej i naniesionych na nie rysowanych odręcznie grafik. Kolejnym procesem jest specyficzne naświetlanie skanerem pozostawiające fizyczny ślad charakterystyczny dla wszystkich prac. Proces celowo pomija funkcję komputera, ograniczając ją jedynie do fazy wydruku. Całość projektu jest złożona ze 100 prac, z których na potrzeby prezentacji wybrano 28. Wystawa dokumentuje proces trwający w czasie, od momentu powstania zdjęcia do czasu teraźniejszego. Zestrojenie jest konfrontacją fizyczności i osobistych przeżyć. Rezultatem tego są rozwój i pełne zrozumienie Siebie. Dotyczą one zmian w ciele, a co za tym idzie zmian w psychice, w sposobie widzenia świata i jego wartościowania.

Wernisaż: 04.08 godz. 18:00
Ekspozycja: 04.08 – 15.08 godz. 11:00 – 19:00

Wioletta Jocz
Absolwentka Instytutu Pedagogiki Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Zielonej Górze, (praca magisterska o uzdolnieniach plastycznych dzieci i młodzieży).
Dyplom z zintegrowanej edukacji artystycznej w Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Instruktor artystyczny „Grupy Plastycznej” w Świebodzińskim Domu Kultury. Realizuje autorskie coroczne projekty artystyczno-edukacyjne, których zwieńczeniem są wystawy bądź działania z pogranicza sztuk. Inicjatorka Pracowni Działań Twórczych oraz Galerii Inspiracje przy ŚDK.

Założycielka Pracowni Artystycznej KULTURKA.
Realizuje swoje pomysły twórcze w ramach Teatru Ruchu, zajmując się działaniami łączącymi w sobie taniec, obraz i dźwięk.
Priorytetem w pracy pedagogicznej jest łączenie różnych dziedzin sztuki i korzystanie z jej wielowymiarowości.
Zajmuje się malarstwem i fotografią , projektuje i wykonuje scenografie oraz oprawę graficzną wystaw. Jej prace można było oglądać podczas wystaw:

Wystawa Malarstwo, Rysunek – Muzeum Regionalne Świebodzin 2004

Wystawa książki artystycznej i obiektu

Wystawa OBOK Galeria Inspiracje Świebodzin  2009

Wystawa KONTAKT – Drewikon Świebodzin  2016

Wystawa REAKTYWIZACJA  Street art Świebodzin  2017

Wystawa KONTAKT II – Friesoythe 2018

Wystawa 100 lat niepodległości Street art Świebodzin 2018

Wystawa UPCYCLING Street art Świebodzin 2019

Wystawa ZESTROJENIE Muzeum Regionalne Świebodzin 2019

pozostałe wydarzenia