Strona główna>Zaczytane ławki na placu Konesera

Zaczytane ławki na placu Konesera i zbiórka książek z Fundacją Zaczytani.org

Od 8 października do 18 listopada na placu Konesera można znaleźć 8 niezwykłych dzieł sztuki❗ To pełne kolorów Zaczytane Ławki, stworzone przez znanych i cenionych artystów: Rafała Olbińskiego, Adama Fatygę, Alicję Kocurek, Kingę Kulawiecką, Jolę Richter-Magnuszewską i Marka Sułka. Wystawa poświęcona jest wielkim dziełom i postaciom literatury: „Mistrzowi i Małgorzacie”, „Akademii Pana Kleksa” czy Wisławie Szymborskiej.
Ławki mają kształt otwartej książki, a na każdej z nich można będzie co tydzień znaleźć kod QR, który pozwoli pobrać na swój telefon audiobooka i odsłuchać go w wyjątkowym otoczeniu zabytkowych budynków na placu Konesera. Zachęcamy serdecznie do chwili odpoczynku na ławkach i słuchania książek.
W trakcie wystawy będzie można też podarować przeczytane już książki innym.
W Pasażu Konesera znajdziecie specjalną biblioteczkę, gdzie będziecie mogli pozostawić tomy, które kurzą się na Waszych półkach. W zamian za to otrzymacie 25% rabatu na zakup nowych tytułów w księgarni Świat Książki w Koneserze. Zebrane książki trafią do do domów opieki społecznej.
Współorganizatorem wystawy jest Fundacja Zaczytani.org.
Zaczytane Ławki
?️ 8.10-18.11
? Plac Konesera
Zbiórka Książek – Zaczytane Biblioteki
?️ 8.10-18.11
? Pasaż Konesera
pozostałe wydarzenia
Szczegóły