Strona główna>Wystawa Malarstwa Elhana Hadżijewa „STRUKTURA ROMANTYZMU”

Wystawa Malarstwa Elhana Hadżijewa „STRUKTURA ROMANTYZMU”

Zapraszamy na wystawę malarstwa Elhana Hadżijewa zatytułowaną „STRUKTURA ROMANTYZMU”, organizowaną przez Vinci Art Gallery.

Wydarzenie jest próbą retrospektywy poprzez zaprezentowanie imponującego dorobku twórczości artysty z trzech ostatnich dekad. Elhan nieprzypadkowo nadał swojej wystawie tytuł Struktura Romantyzmu. Jest to bowiem zderzenie różnych czynników wpływających na odbiór obrazu.
Niewątpliwie struktura będzie wyraźniej obecna i zarazem widoczna w obrazach abstrakcyjnych. Tutaj także odbiorca będzie miał okazję doświadczyć pewnego rodzaju podróżny w czasie, podążając za ewoluującym przez lata stylem Artysty, jego bardziej geometryczną lub miękką linią połączoną ze zmieniającą się dominantą stosowanych kolorów – żółci, czerwieni, niebieskiego.
W romantycznych nastrojowych obrazach prezentujących kawiarniane impresje, sceny z życia ulicy często zabarwionych magią i surrealizmem, odbiorca z pewnością odnajdzie znajome romantyczne i nostalgiczne nuty tak bliskie stylowi i sercu Artysty. Tym co łączy świat romantyzmu i struktury jest tak ważna dla Elhana kompozycja.

Hadżijew to artysta i malarz pochodzący z Azerbejdżanu a od lat 90 mieszkający w Poznaniu. Uprawia malarstwo figuratywne i abstrakcyjne inspirowane sztuką Wasilija Kandinsky’ego. Używa żywych, nasyconych barw i bawi się kolorem. Jego prace charakteryzuje dynamiczny gest malarski. Swój styl nazywa malarstwem instrumentalnym. Malarz praktykuje filozofię, którą z łatwością wyraża na swoich płótnach.

Elhan Hadżijew został doceniony w Azerbejdżanie i przyjęty do Związku Artystów Plastyków w 1988 roku, a jego prace były wystawiane m.in. w Europie, Kanadzie i Ameryce. W swoim dorobku ma również wystawy w Polsce i Niemczech, a jego obrazy są częscią kolekcji na całym świecie.

11 grudnia – 14 stycznia, Plac Konesera – obok wejścia do ING Banku

wystawa czynna od poniedziałku do soboty, w godz. 11:00-19:00

Finisaż wystawy odbędzie się 14 stycznia o godz. 17:00.

pozostałe wydarzenia
Szczegóły