Strona główna>Wernisaż URBAN ART AREA, Butelkownia

URBAN ART AREA

NAJWIĘKSZE WYDARZENIE URBAN ART w POLSCE!
⭐ 𝐖𝐞𝐫𝐧𝐢𝐬𝐚𝐳̇ – 10 lipca godz. 17:00,
⭐  STREET ART MOVIE – 10 lipca godz. 19:00  – filmy o artystach, animacje, wywiady
⭐ 𝐖𝐲𝐬𝐭𝐚𝐰𝐚 𝐰 𝐡𝐚𝐥𝐢 𝐁𝐮𝐭𝐞𝐥𝐤𝐨𝐰𝐧𝐢𝐚 potrwa do 24 lipca 2021 r.
⭐ 𝐖𝐲𝐬𝐭𝐚𝐰𝐚 𝐧𝐚 𝐝𝐳𝐢𝐞𝐝𝐳𝐢𝐧́𝐜𝐮 𝐂.𝐏. 𝐊𝐎𝐍𝐄𝐒𝐄𝐑 – od 10 lipca 2021 r. do 30 sierpnia 2021 r.
Od wielu już lat obserwujemy artystyczne kreowanie przestrzeni miejskiej. Chcąc zagłębić się w zjawisko określane mianem „urban art” dobrze jest zacząć od takich nazwisk jak Jean-Michel Basquiat, Keith Haring czy Andy Warhol. To właśnie ci amerykańscy prekursorzy nurtu pop-art, street art i graffiti zapoczątkowali współczesną sztukę uliczną. Początki polskiego street artu sięgają lat 90. Nurt ten błyskawicznie rozbudził wrażliwość młodych-zdolnych, aby dziś można było zobaczyć przestrzeń w zupełnie nowy, oryginalny sposób. Sztuka uliczna na całym świecie porusza ważne kwestie skłaniając odbiorcę do refleksji nad tematami takimi jak ekologia, polityka, wojna, rasizm, konsumpcjonizm, łamanie praw człowieka. Urban art to sztuka nietrwała, ulotna, intrygująca i inspirująca, bywa także nielegalna, co paradoksalnie wpływa na jej atrakcyjność. Polski urban art to autonomiczna forma wypowiedzi artystycznej zaangażowanych artystów, którzy z dużym powodzeniem działają na polu sztuki na całym świecie.
𝐋𝐄𝐎𝐍𝐀𝐑𝐃𝐀 𝐀𝐑𝐓 𝐆𝐀𝐋𝐋𝐄𝐑𝐘 we współpracy z 𝐂𝐞𝐧𝐭𝐫𝐮𝐦 𝐏𝐫𝐚𝐬𝐤𝐢𝐦 𝐊𝐎𝐍𝐄𝐒𝐄𝐑 przez całe wakacje, rozpoczynając 10 lipca 2021 r. zaprezentuje Państwu prace artystów z kraju i ze świata uprawiających sztukę urban art.
Całość, nie bez powodu, odbędzie się na warszawskiej Pradze, skąd wywodzi się liczne streetartowe środowisko. Podczas URBAN ART AREA możemy spodziewać się wielu spotkań z artystami i znawcami tematu, którzy nam go przybliżą, opowiedzą jak i gdzie kupować taką sztukę, zaprezentują najgorętsze nazwiska.
Na dziedzińcu KONESERA powstaną na żywo wielkie murale ścienne i różne instalacje przestrzenne, natomiast w hali Butelkownia zostaną zaprezentowane prace czołowych reprezentantów tego nurtu (rzeźby, obrazy, instalacje malarskie i przestrzenne).
Przez dwa miesiące będzie także działał URBAN ART CONCEPT STORE.
Będzie to galeria o oryginalnym streetartowym wystroju i starannie wyselekcjonowanym asortymencie. Ideą naszego CONCEPT STORE będzie umożliwienie klientowi zakupu dzieł poczynając od wlepek poprzez specjalną w limitowanych seriach odzież, obuwie, kończąc na unikatowych dziełach jak malarstwo na płótnie, grafiki, rzeźby.
Zobaczymy murale, obrazy, grafiki, instalacje wykonane przez takie sławy jak: NORIAKI, SEPE, CHAZME, MŁODY DRON, BEZTROSKO, ZBIOK, PROEMBRION, BAJO, KRIK, LUMP, HERSK, POLISH PIPE, TAKI MYK, MISS DORYS, NIEBIESKI ROBI KRESKI, LUX, WOOF ORIGINAL, MARTA KWIATEK, HENRYK KWIATEK, DEMENZ, STYPKA, PHEZONE, MERAS, BAISER, PRAKTIS, MAKE IT SIMPLE, SZYMAN, CEKAS, NESPOON i inni.
𝐒𝐞𝐫𝐝𝐞𝐜𝐳𝐧𝐢𝐞 𝐳𝐚𝐩𝐫𝐚𝐬𝐳𝐚𝐦𝐲!
pozostałe wydarzenia
Szczegóły