Strona główna>Warsztaty malarskie z Michałem Torzeckim, Galeria Michał Torzecki

Warsztaty malarskie z Michałem Torzeckim

W Centrum Praskim Koneser pomożemy Wam odkryć Wasze artystyczne talenty. W lipcowe wtorki będziecie mieli możliwość sprawdzenia się w wielu dziedzinach sztuki. Wszystko dzięki warsztatom przygotowanym przez naszych wyjątkowych twórców z Dom ze Sztuką, Galeria Michała Torzeckiego i Art Sułek Space. Będziecie mogli razem z nami spróbować swoich sił w zmaganiach malarskich, rzeźbiarskich🗿, teatralnych i wielu innych.
W tym tygodniu zapraszamy Warsztaty Rysunku: Model i Natura prowadzone przez Michała Torzeckiego.
Zajęcia skierowane są do osób, które już rysują i chętnie spędzają czas wolny w taki sposób. Potrzebne będą tylko ołówki lub węgiel, oraz papier lub szkicownik. Wydarzenie dla uczestników w wieku od 12 do 25 lat.
🗓️Wtorki, godzina 16:30 – 18:30
📍Galeria Michał Torzecki
🎟️Wstęp bezpłatny!
Michał Torzecki
Artysta dorastał w Nowym Jorku, ale wrócił do Polski na studia i osiadł w Warszawie. W 2008 roku ukończył z wyróżnieniem Europejską Akademię Sztuk w Warszawie. Dyplom pod kierunkiem Franciszka Starowiejskiego, jednego z czołowych przedstawicieli polskiej szkoły plakatu, u którego był asystentem aż do jego śmierci. Michał ma na koncie trzy wystawy monograficzne i udział w ośmiu zbiorowych (jedna z nich w Nowym Jorku w ramach Annual Affordable Art Fair i wystawa zbiorowa w londyńskiej Unit24 Gallery).
Styl artysty to głównie realistyczne sztuka przedstawiająca; większość jego prac jest monochromatyczna, a jego ulubioną techniką jest olej. Specjalizuje się w portrecie, główny nacisk kładąc na zobrazowanie charakteru i emocji modela. Jego uwielbienie portretu przekracza ramy obrazowania ludzi – zwierzęta od zawsze były głównym tematem jego twórczości. Prace z pierwszej wystawy Michała o tytule ZOO, pokazywały codzienność mieszkańców warszawskiego Ogrodu Zoologicznego.
pozostałe wydarzenia
Szczegóły