Strona główna>Warsztat „Utopia i dystopia. W którym świecie Lema obudzą się następne pokolenia?”, Frankie’s

Warsztat „Utopia i dystopia. W którym świecie Lema obudzą się następne pokolenia?”

Zapraszamy na sesję inspiracyjno-wiedzową oraz ćwiczenie, w którym każda i każdy będzie mógł się wcielić w obywatela kosmosu i… zaproponować, jak będzie wyglądać przyszłość następnych generacji.

Skutki zmian klimatu, pogłębiających się nierówności, wyzwań szybko postępującej technicyzacji i szeroko rozumianego antropocenu odczują najmocniej Ci najmniej winni: mieszkańcy regionów, które w niewielkim stopniu do tego przyczyniły; zwierzęta i przyroda oraz… ludzie, którzy jeszcze się nie narodzili.

Czy jednak jest nadzieja? Czy potrafimy myśleć długofalowo? Jak radzić sobie w świecie dezinformacji? Jakie postawy i kompetencje przyszłości powinniśmy rozwijać? Co to znaczy, że jesteśmy systemem naczyń połączonych i czym tak naprawdę jest zrównoważenie? Którą z przyszłości, które zobaczył Lem, projektujemy dla dzieci naszych dzieci?

Prowadzący: Filip Dębowski. Spiritus movens społeczności i podcastu “Dobry Przodek” (www.dobryprzodek.pl) motywujących do pozytywnego wpływu społecznego i środowiskowego. Współtwórca „VUCA nocą” – serii audycji dla wszystkich poszukujących inspiracji w świecie permanentnej zmiany.

  • Piątek 10 grudnia, godz. 18:00
  • Frankie’s, Plac Konesera
  • Pobierz bezpłatny bilet TUTAJ
pozostałe wydarzenia
Szczegóły