2019-03-20
 
Spotkanie z książką Ziarnka Piasku i autorką Joanną Jagiełło
 

Spotkanie autorskie z Joanną Jagiełło, pisarką, poetką, pieśniarką wokół książki “Jak ziarnka piasku”, która otrzymała nagrodę Polskiej Sekcji IBBY “Książka Roku 2018”.
Spotkanie poprowadzi Juliusz Erazm Bolek.
Serdecznie zapraszamy!

Wydarzenie w ramach akcji społecznej Power of Art w Koneserze – podczas interdyscyplinarnej wystawy ZIELONY w Centrum Praskim Koneser.

“Nina i Anna – rówieśnice, najlepsze przyjaciółki, nierozłączne, kochające się. W dniu 17. urodzin Nina odebrała sobie życie… Pierwsza część tej poruszającej książki jest niczym tren. Zdruzgotana stratą, której przyczyn nie jest w stanie pojąć, Anna wspomina minione lata. W jej relacji Nina zawsze była tą zdolniejszą, piękniejszą, pewną siebie, mocną. Potrafiła walczyć o swoje racje i zwyciężać. Dla Anny stanowiła punkt odniesienia, i dopiero z czasem przychodzi myśl, że w jakiś sposób Nina ją ograniczała, ale może utrata poczucia wolności jest ceną za bliskość z innym człowiekiem. Anna rozpaczliwie szuka takiej bliskości. Czuje się samotna, straciła ukochanych: ojca, Ninę, psa, nie udało się z chłopakiem, z matką też „tylko współbycie”. Nietrudno w takim stanie ducha dać się zwieść pozorom uczucia i wpaść w łapy przestępcy. Jak sobie potem poradzić z upokorzeniem, szantażem i strachem? A tej zwyczajnej Ance się udało: uciec gwałcicielom, ocalić siebie i może jeszcze wiele innych dziewczyn. Wykrzyczeć swój gniew: „Ja, Anna, która nigdy nie wiedziała, co robić, nagle działam tak, jakbym przez całe życie była co najmniej Jamesem Bondem. Jest we mnie wściekłość, której wcześniej nie znałam”. Strzeżcie się. Powieść Joanny Jagiełło to świetnie napisana, mocna proza, budująca na kanwie dramatycznych wydarzeń wielowymiarowy portret psychologiczny dziewczyny pytającej: jak mam żyć? Młodzi ludzie znajdą tu nieupiększony obraz rzeczywistości, odważne podejmowanie trudnych problemów, autentyzm przeżyć bohaterów, którym się wierzy. I mocny głos przeciwko „kulturze wstydu i winy”.” (Irena Bolek)

Patroni Medialni i Partnerzy Projektu:
Agencja Informacyjna | Akademia Sztuki i Kultury Klub Integracji Europejskiej | Art Imperium | Centrum Praskie Koneser | Klitka Atelier | Przedsiębiorcy@eu | Praska Ferajna | Warszawskie Stowarzyszenie Plastyków |Telewizja ATV | waw4free | Związek Artystów Plastyków | Związek Pisarzy.

Więcej informacji o projekcie, zapowiedzi i relacje z wydarzeń: Facebook: Power of Art
Gorąco zapraszamy!

Wydarzenia marcowe – Power of Art w Koneserze:

2 marca, godz. 18:00 – Wernisaż wystawy zbiorowej z cyklu Power of Art w Koneserze pt. ŻÓŁTY. Wystawa czynna do 14.03.2019 r.

4 marca, godz. 19:00 – Edyta Dzierż PERFORMANCE obraz-dźwięk-światło.

9 marca, godz. 17:00 – Spotkanie z książką – Kot jaki jest każdy widzi – Izabelli Jarskiej – z autorką Izabellą Jarską rozmawiać będzie dziennikarka i dramatopisarka Magdalena Walusiak.

12 marca, godz. 19:00 – Twórca a prawa autorskie – spotkanie z Mecenas Joanną Hetman-Krajewską specjalistą prawa autorskiego, Kancelaria Prawnicza Patrinomium.

14 marca, godz. 19:00 – Nihon no monogatari – spotkanie z baśnią japońską – Edyta Poskrobko i muzyką – Radomir Rakowski.

16 marca, godz. 18:00 – Wernisaż wystawy zbiorowej z cyklu Power of Art w Koneserze pt. ZIELONY. Wystawa czynna do 30.03.2019 r.

20 marca, godz.19.00 – Spotkanie z książką – Jak ziarnka piasku. Z autorką Joanną Jagiełło będzie rozmawiać Juliusz Bolek.

23 marca, godz. 19:00 – Spotkanie z książką Latynoska euforia z Hollywoodem w tle – oraz jej autorem i bohaterem – Andrzejem Zbrożkiem.

27 marca, godz. 19:00 – Spotkanie pod Drzewem / Performance / KARMICA – Monika Wójtowicz.
Gorąco zapraszamy!

Data:
20.03.2019
Godzina:

19:00 – 21:00

Lokalizacja:
Pasaż Konesera, lokal 20