2019-02-20
 
Spotkanie z książką Ambasadorowa i Beatą Gołąszewską
 

W środę 20 lutego o godz. 19:00 zapraszamy na Spotkanie z książką „Ambasadorowa” – inspiruje i wspiera. Z bohaterką książki Beatą – Beata Gołaszewska rozmowę poprowadzi Agnieszka Domeracka – doradca i mentor wspierająca kobiety w budowaniu świadomego życia pełnego poczucia własnej wartości.

Spotkamy się w ramach projektu Power of Art w Koneserze – cyklu wydarzeń artystycznych i kulturalnych, które odbędą się w Centrum Praskim Koneser organizowanych przez grupę twórców różnych dziedzin sztuki i literatury pod szyldem akcji społecznej Power of Art oraz interdyscyplinarnych wystaw pt. CZERWONY, której wernisaż był 6 lutego i wystawy NIEBIESKI z wernisażem 18 lutego o godz. 19:00.

Zapraszamy na pasjonującą dyskusję literacką wokół książki „Ambasadorowa”. Wydarzenie uświetni obecność gościa specjalnego, pani Beaty Gołaszewskiej, której prawdziwa historia życia stała się bogatą inspiracją do stworzenia tej opowieści. W trakcie spotkania bohaterka książki chętnie podzieli się swoimi przemyśleniami – nie zabraknie szczerych uśmiechów i głębokich wzruszeń. Wydarzenie dedykowane jest nie tylko fanom „Ambasadorowej”, ale także wszystkim osobom żywo zainteresowanym problemem przemocy domowej.

„Ambasadorowa” opowiada o losach Ewy Winiarskiej, która przytłoczona odwiecznym protektoratem matki i zniechęcona biernością ojca, poszukuje upragnionej miłości, jako źródła życiowego spełnienia. Pragnąc sprostać wysokim wymaganiom matki, poślubia wybranego przez nią kandydata. Wiktor Krasts jest przyszłym ambasadorem, bogatym, szarmanckim i bardzo przystojnym. Nikt nie przypuszcza jednak, że pod dobrze skrojonym garniturem kryje się diabelskie oblicze bezwzględnego, cynicznego, wyzutego z uczuć tyrana. Wypowiadając oficjalne „tak” przed życzliwym obliczem urzędnika państwowego, Ewa nieświadomie wydaje na siebie potworny wyrok. Z dnia na dzień jej nowy mąż staje się coraz bardziej agresywny i nieustępliwy, a próby łagodzenia konfliktów nie przynoszą najmniejszych rezultatów. Milczące przyzwolenie Ewy na wyjazd do Włoch, gdzie Wiktor Krasts otrzymuje prestiżową i dobrze płatną posadę Ambasadora, staje się dla kobiety początkiem prawdziwego koszmaru. Pozbawiona pieniędzy i kontaktów z najbliższymi, zamknięta w wielkim domu Ewa, z eleganckiej, błyskającej intelektem damy, staje się poszarzałą, nieszczęśliwą, gasnącą w oczach ofiarą własnych słabości. Zaciskając zęby i wylewając morze słonych łez, w milczeniu znosi ciągłe upokorzenia, wyzwiska i krzywdy. Życie, które zgotował jej mąż-oprawca, staje się toksycznym więzieniem, psychiczną torturą i brutalnym morderstwem na kobiecej godności… Do czasu, gdy pojawia się promyczek nadziei, a wraz z nim nieprawdopodobna siła do walki o lepsze jutro!

Patroni i Partnerzy Projektu:
Agencja Informacyjna | Akademia Sztuki i Kultury – Klub Integracji Europejskiej | Art Imperium | Centrum Praskie Koneser | Przedsiębiorcy@eu | waw4free | Związek Artystów Plastyków | Związek Pisarzy

Gorąco zapraszamy!
Więcej informacji o projekcie, zapowiedzi i relacje z kolejnych wydarzeń: Facebook: Power of Art

Data:
20.02.2019
Godzina:

19.00-21.00

Lokalizacja:
Pasaż Konesera (lokal 20)
Zapisy: