Strona główna>Pokaz filmu „Pars Pro Toto” – i rozmowa z jego twórcami | Beksiński w Warszawie, plac Konesera

Pokaz filmu „Pars Pro Toto” i rozmowa z jego twórcami | Beksiński w Warszawie

Ostatnim wydarzeniem towarzyszącym wystawie „Beksiński w Warszawie” będzie plenerowy pokaz krótkometrażowego filmu fabularnego „Pars Pro Toto” skupiającego się na ostatnich latach życia Zdzisława Beksińskiego – odbędzie się on w niedzielę 22 sierpnia o godz. 20:00 na Placu Konesera w Warszawie, a projekcji towarzyszyć będzie spotkanie i dyskusja z twórcami filmu – Kasią Łęcką, reżyserką i scenarzystką filmowa, serialową, teatralną, absolwentką Wajda School of Film Directing, a także finalistką prestiżowego konkursu scenariuszowego Script Pro za scenariusz do filmu o Zdzisławie Beksińskim oraz Pawłem Dobrzyckim, wybitnym polskim scenografem teatralnym, architektem, malarzem i profesorem Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, który przez dziesięciolecia przyjaźnił się z rodziną Beksińskich.

Rozmowę z gośćmi poprowadzi Kamil Śliwiński – koordynator wystawy „Beksiński w Warszawie”, twórca projektu Polish Masters of Art, a także autoryzowanych profili społecznościowych poświęconych sztuce i życiu Zdzisława Beksińskiego. Wydarzenie ma charakter otwarty, a udział w nim jest bezpłatny. Jeśli warunki atmosferyczne nie pozwolą na zorganizowanie pokazu będziemy informować o zmianie terminu na stronie wydarzenia.

„Pars Pro Toto”, reż. Katarzyna Łęcka, 2017.

Sprawdź zapowiedź filmu: Kliknij tutaj
Po śmierci żony i samobójstwie syna Zdzisław Beksiński, odcinając się od świata i ludzi, próbuje egzystować w pustym mieszkaniu. Jedynymi towarzyszami przeraźliwej samotności artysty są nagrania bliskich. Świadkami jego zmagań są postaci z obrazów, „patrzące” na niego ze wszystkich ścian. Zdzisław usiłuje wrócić do normalnego trybu życia. Choroba zmusza go do przyjęcia pomocy od równie jak on samotnej, młodej rehabilitantki. Dotknięta pędzlem sztaluga i ciało uleczone przez dotyk, to dwie strony procesu, który obojgu daje nadzieję.
Wstęp wolny.
Serdecznie zapraszamy!
pozostałe wydarzenia
Grafika Beksiński w Warszawie
Szczegóły