2019-03-01
 
Pokaz filmu Diversion End / Wernisaż w Art Sułek Space
 

Underground wkracza do Konesera! Diversion End, komiksowa opowieść o wyrzutkach z Nowej Warszawy, rozbłyśnie w miejscu, w którym wszystko się zaczęło.
To w Koneserze padł pierwszy klaps próbnych zdjęć.

Zapraszamy tych, co widzieli i tych, co nie widzieli. Projekcja filmu, dyskusja z autorami i… sekretny after w pakiecie! Dołączcie do nas!

(Więcej informacji o filmie niżej w tym opisie)

Będziecie mogli obejrzeć też prace wspaniałych artystów z którymi kochamy przebywać i pracować. Którzy inspirują nas do tworzenia i bycia sobą. To dzięki nim jesteśmy kim jesteśmy. Dorota Łacek Gorczyca i Marek Sulek towarzyszyli Diversion End od samego początku a ich prace są od lat widoczne na artystycznej mapie Polski i świata. Mieliśmy wielki zaszczyt na niektórych z tych prac się pojawić.

Obrazy Doroty Gorczycy, ukazujące dwa różne oblicza w świetle i ciemności, wykonane jej autorską techniką zapewnią unikalne doświadczenie.

Prace Marka Sułka, które będziecie mogli zobaczyć w Art Sułek Space, to zarówno hipnotyzujące obrazy jak i rzeźby, które od wielu lat zdobią przestrzeń miejską Warszawy w tym Praskiego Centrum Koneser.

DIVERSION END (96 min.)

Twórcy: Michal Krzywicki, Dagmara Brodziak, Łukasz Suchocki

Film jest hołdem dla kina lat 90-tych oraz pulpowych filmów klasy B.
Opowiada o nieśmiałym Olegu nieudolnie próbującym sprostać wymagającym potrzebom seksualnym swojej kobiety. Chcąc zabawić się z nią na jej sposób pożycza od swojego kumpla policjanta broń. Podczas zabawy pistolet wypala. Kobieta umiera. Oleg i jego kumpel mają teraz problem, który muszą rozwiązać. Na ich drodze stają dwie prostytutki, które tylko pogarszają ich sytuację. Historia ma miejsce w fikcyjnej Nowej Warszawie.

O NAS:

“Film Krzywickiego jest naprawdę dopieszczony estetycznie i sprawny na poziomie dialogów i zwrotów akcji, łączy polskie realia ze światem mającym swoje miejsce chyba tylko na mapie popkultury. Mamy więc masę postaci, scen (walka dwóch dilerów, w tym jednego czarnoskórego z białą tęczówką na tle muralu z Jezusem), cytatów i odwołań (Bonnie&Bonnie), które zostały błyskotliwie połączone z pierogami, Wroną i polskim komisariatem.”
Emilia Konwerska, Krytyka Polityczna

„Diversion End to fascynujący projekt i jedna wielka zgrywa oraz zabawa, która działa na zmysły, wyobraźnię i dostarcza wiele satysfakcji podczas seansu. Całość wymyka się konwenansom, nie próbuje być grzeczne, a autorzy szarżują jak tylko mogą, wierząc w widzów, którzy bez problemu odczytają większość zaprezentowanych follow-upów.“
Krzysztof Połaski, telemagazyn.pl

Więcej na stronie wydarzenia TUTAJ.

Data:
01.03.2019
Godzina:

18.30-21.30

Lokalizacja:
Pasaż Konesera, Laboratorium
(wernisaż lokale: 14 i 19)
Zapisy: