2019-02-23
 
Performance Wojtka Kowalczyka i dysputa artystów
 

23 lutego, godz. 18:00 zapraszamy na Performance Wojtka Kowalczyka – Co tym razem zaprezentuje ten niesamowicie wyzwolony i zazwyczaj kontrowersyjny artysta – trzeba po prostu zobaczyć!
Wstępem do spotkania będzie dysputa artystów odnośnie sztuki performatywnej – Edyta Dzierż, Mag Woźniak Art i Kowalczyk Wojciech podyskutują na temat sztuki performance – jak ją można ugryźć…? czy i gdzie jest granica szaleństwa…? czy można ją zrozumieć…?

Wszystko w ramach projektu Power of Art w Koneserze – cyklu wydarzeń artystycznych i kulturalnych, które odbędą się w Centrum Praskim Koneser organizowanych przez grupę twórców różnych dziedzin sztuki i literatury pod szyldem akcji społecznej Power of Art oraz interdyscyplinarnych wystaw pt. CZERWONY, która otworzyła projekt i wystawy NIEBIESKI z wernisażem 18 lutego o godz. 19:00

Wojciech Kowalczyk z Bydgoszczy.

Doktor sztuk plastycznych w dyscyplinie sztuki piękne. W swojej twórczości, interesuje się problematyką sztuki performance, w aspekcie jej ewaluacji do takich gatunków sztuki, które mając cechę performance – wystąpienie artysty, nabywają autonomię metodologiczną, poprzez ukonstytuowanie się specyficznych cech zewaluowanego performance, w jego nazwie, w jego definicji, w jego metodyce wykonania, oraz w teoretycznym umocowaniu tej ewaluacji. Idzie tu o cechy konstytutywne ewaluacji, których wartość, wprowadzić ma do sztuk plastycznych, kolejne gatunki sztuki, uzyskujące metodologiczny status indywiduum. Autor gatunków sztuki, będących zewaluowanym performance, takich jak: ARX art, ALO art, GHNO art, PROMT art, IMIT art, NUN art, PLEN art, Ne art. W swojej twórczości, wypowiada się przede wszystkim, poprzez performance i jego zewaluowane postaci, a także instalację artystyczną, obiekt i sztukę wideo. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków, Stowarzyszenia Artystycznego Młodzi Sztuką, Stowarzyszenia Artystów Sztuk Innych. Inicjator i kurator „Bydgoskiego Spichlerza Sztuki Performance”. Za swoją działalność artystyczną, otrzymał odznaczenie honorowe „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

HARMONOGRAM WYDARZEŃ POWER OF ART W KONESERZE – LUTY/ MARZEC: https://artimperium.pl/wiadomosci/pokaz/874,kalendarz-wydarzen-power-of-art-w-koneserze-luty-marzec-2019

Patroni Medialni i Partnerzy:
Agencja Informacyjna
Akademia Sztuki i Kultury Klub Integracji Europejskiej
Art Imperium
Centrum Praskie Koneser
Klitka Atelier
Przedsiębiorcyeu
Praska Ferajna
Warszawskie Stowarzyszenie Plastyków
Telewizja ATV spółka z o.o. z siedzibą w Warszawie
Warszawa za darmo – waw4free
Związek Artystów Plastyków
Związek Pisarzy.

Data:
23.02.2019
Godzina:

18.00-20.00

Lokalizacja:
Pasaż Konesera (lokal 20)
Zapisy: