Strona główna>Otwarcie wystawy „Czym się zajmujesz?” vol.4

Otwarcie wystawy „Czym się zajmujesz?” vol. 4

Czym się zajmujesz? vol. 4
Nastazja Ciupa, Mikołaj Chylak, Andrei Isakov, Maja Kitajewska, Aleksander Myjak, Anna Siekierska, Irmina Staś, Sebastian Winkler
Wystawa „Czym się zajmujesz?” jest już czwartą edycją autorskiego projektu galerii Salon Akademii. Wystawa ma na celu prezentacje aktualnego dorobku artystycznego młodych artystek i artystów pracujących w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Lista osób, które biorą w niej udział, powstała po konsultacjach z profesorami, ale miałem też na uwadze własne obserwacje. Są to twórcy reprezentujący różne wydziały: Malarstwa, Rzeźby, Grafiki i Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.
Ekspozycja została pomyślana jako rodzaj symbolicznego przewodnika, wprowadzającego widza w główne obszary poszukiwań artystek i artystów zaproszonych do projektu. Tytuł narodził się spontanicznie podczas pracy nad pierwszą wystawą z tego cyklu w 2015 roku; kiedy młodzi twórcy w luźnej rozmowie definiowali pola swoich zainteresowań. Padło wtedy charakterystyczne pytanie „Czym się zajmujesz?”, które uświadomiło mi, jak niewiele wiedzą oni o sobie nawzajem. Dlatego projekt ten traktuję jako próbę ich wzajemnego poznania i zbliżenia. Wystawa jest również wielowymiarowym portretem pokolenia artystów, którzy po ukończeniu Akademii postanowili realizować swoją drogę twórczą, zostając na uczelni.
Przedstawiając aktualne zjawiska artystyczne, chcieliśmy uniknąć sztywnej konstrukcji wystawy problemowej i skupić się na przedstawieniu artystek i artystów i ich dorobku. Mam nadzieję, że wspólna praca nad wystawą zaowocuje nawiązaniem silnych relacji między uczestniczącymi w niej artystkami i artystami, a przez to skonsoliduje środowisko młodych asystentek i asystentów Akademii.
prof. Paweł Nowak
kurator wystawy
Czym się zajmujesz? vol. 4
Wystawa czynna do 17 lipca 2021 (wt – sob, 14 – 18)
Galeria Salon Akademii ASP
Centrum Praskie Koneser, plac Konesera 8
pozostałe rozrywka i kultura

Galeria Salon Akademii Koneser,
Centrum Praskie Koneser, Plac Konesera 8

Szczegóły