Strona główna>Marek Sułek „Stories” – wystawa najnowszej serii obrazów, Plac Konesera 2

Marek Sułek „Stories” – wystawa najnowszej serii obrazów

Marek Sułek  „Stories” – Wystawa najnowszej serii obrazów stworzonych unikalną techniką – płótno+ akryl+ fotografia+ żywica epoksydowa.

03.08.2021r – 31.08.2021r  godz. 12:00 – 19:00
Marek Sułek „Stories”, Plac Konesera 2

WERNISAŻ:  12 sierpnia (czwartek) o godz. 19:00

Obrazy „Stories”  to opowieści o świecie, który jest iluzyjny.
O egzystencji,  którą każdy inaczej doświadcza .
O człowieku, który w tym przypadku jest kobietą.

„Stories” to seria specyficznych obrazów łączących formę abstrakcji z elementami fotografii figuratywnej.  Odrealnione -białe, szare lub błękitne postaci  umieszczone zostają w wysublimowanej, malarskiej rzeczywistości, które stają się częścią obrazu i jednocześnie jego wewnętrznym obserwatorem.

Proces tworzenia prac jest złożony. Artysta wymyśla zarys koncepcji – tworzy szkice i projekty. Powstaje abstrakcyjny obraz – tło do dalszych działań. Dobierana jest odpowiednia osoba – jako modelka,  która niebawem stanie się częścią obrazu. Jej ciało podczas fotograficznej sesji  zostaje pomalowane farbą a gotowe zdjęcie wtopione zostaje w obraz i  zalane krystalicznie przeźroczystą żywiczną powłoką.

Prezentowane na wystawie obrazy „Stories” powstały w 2021 r. Są kontynuacją długoletnich doświadczeń artysty.

Marek Sułek

Absolwent ASP w Warszawie i Rietveld  Academie w Amsterdamie (dyplomy 1992 r.)
Zajmuje się malarstwem, rzeźbą i projektami w przestrzeni miejskiej. Ma na koncie kilkadziesiąt wystaw i prezentacji w Europie i USA.
W Warszawie zrealizował m.in. „Różowe Drzewo”, Instalację w Multimedialnym Parku Fontann „Ławica”, pływającą po Wiśle rzeźbę –„ Papierową Łódeczkę”, projekt dla dzieci z Pragi „Błękitne Aniołki”. Reprezentował stolicę na wystawach światowych Expo w Hanowerze i Mediolanie.

pozostałe wydarzenia
obraz Marka Sułka
Szczegóły