Strona główna>Mały Syrenek – spektakl dla dzieci, Centrum Praskie Koneser

Mały Syrenek – spektakl dla dzieci

Kolejne fale wirusa atakują także świat baśni, mutują zakończenia i bohaterów „Czerwonego kapturka”, „Bazyliszka” czy „Małej Syrenki”. Postaci z baśni szukają schronienia w świecie ludzi, który jest pełen napięcia przed rozpoczęciem roku szkolnego. W integracyjno-sportowo-wyczynowej szkole podstawowej nr 5324 zestresowani są rodzice, dzieci i nauczyciele ale przede wszystkim pani dyrektor – Marzenna Świrska-Wnerwińska. Gdy po roku nauczania online okazuje się, że jej placówka zajmuje ostatnie miejsce w rankingach, do szkoły przybywa na wizytację kurator z ministerstwa. Pani Marzenna postanawia walczyć o dyscyplinę i podwyższenie średniej ocen oraz dobre wrażenie na kuratorze jednak podczas wizytacji w szkole wybucha chaos, gdy okazuje się że jeden z uczniów jest…syrenkiem.
Spektakl Wędrownego Laboratorium Snów, Legend i Baśni pt. „Mały Syrenek” to opowieść, inspirowana snami podopiecznych świetlicy socjoterapeutycznej, biorących udział w warsztatach baśnioterapeutycznych realizowanych przez Dagnę Ślepowrońską. Za scenariusz i reżyserię powstałego w ramach projektu spektaklu odpowiada Michał Walczak. Błyskotliwe teksty Walczaka obrazują stan dziecięcej wyobraźni, opanowanej przez pandemię. Każdy pokaz to nowa historia, eksploatująca sny, legendy i baśnie snute przez samych widzów, ponieważ spektakl obfituje w improwizacje słowne z publicznością.
Mobilny i interaktywny spektakl jeszcze w tym roku będzie można oglądać w salach i na dziedzińcach, typowych i nietypowych miejsc Warszawy.
Bądźcie czujni. Laboratorium pojawia się i znika.
Organizatorzy:
Stowarzyszenie “Konkluzja”
Inwazja Klaunów
Praski Teatr Lalek
Warszawski Cyrk Magii i Ściemy
Miejsce spotkań Warszawa
Dom Kultury „Praga”
scenariusz i reżyseria: Michał Walczak
muzyka: Andrzej Izdebski
obsada:
Anna Domalewska
Agnieszka Makowska
Kamila Boruta
Konrad Marszałek
kostiumy, scenografia:
Aleksandra “Rurz” Olszewska
“Skucha”
Lalki multimedialne:
Konrad Czarkowski (KONY PUPPETS)
10 października 2021 r., Centrum Praskie Koneser, godz.: 17:00
Spektakl dedykowany jest widzom od 6 do 15 lat, ich rodzicom oraz nauczycielom.
Szczególnie nauczycielom.
pozostałe wydarzenia
Grafika Mały Syrenek
Pobierz bezpłatny bilet