Strona główna>Koneser dla melomanów na zakończenie lata, Laboratorium 2.0

Koneser dla melomanów na zakończenie lata

Koncert muzyki klasycznej

Kirył Keduk – fortepian

Luba Sołoduhina – skrzypce

2 września, godzina 18:00
Lokalizacja: Laboratorium 2.0

Kirył Keduk – urodził się w Grodnie na Białorusi, w rodzinie o polskich korzeniach, gdzie też rozpoczął edukację muzyczną. Następnie kształcił się w Gdańsku pod kier. prof. Waldemara Wojtala w Szkole Muz. I i II stopnia, by w jego klasie ukończyć Gdańską Akademię Muzyczną . Studia kontynuował w Accademia Pianistica Internazionale w Imoli (Włochy), współpracując z Borisem Petrushanskym oraz na Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie, gdzie uzyskał dyplom w klasie prof. Piotra Palecznego. W roku 2013 ukończył studia podyplomowe “International Artist Diploma” pod kier. Grahama Scotta w Royal Northern College of Music w Manchesterze. Jest zwycięzcą kilkunastu międzynarodowych konkursów pianistycznych, m. in. Konkursu im. Vladimira Horowitza w Kijowie oraz „James Mottram International Piano Competition” w Manchesterze. W roku 2009 zdobył I nagrodę oraz nagrodę publiczności na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Kissinger KlavierOlymp” w Bad Kissingen. Koncertował w większości krajów europejskich, obu Amerykach oraz w Japonii.  Występował ze znakomitymi orkiestrami, jak Russian National Philharmonic, Liverpool Philharmonic, Sicilian Symphony, National Philharmonic of Ukraine, National Chamber Orchestra of Belarus, Orchestra Internazionale d’Italia; także z orkiestrami w filharmoniach w Krakowie, w Bałtyckiej w Gdańsku, Pomorskiej w Bydgoszczy, w Szczecinie i in.
Za osiągnięcia artystyczne został dwukrotnie uhonorowany Nagrodą Prezydenta Miasta Gdańska.
Nagrał płytę zatytułowaną „My Polish Diary” dla amerykańskiej wytwórni „Delos”. W roku 2013 zainicjował oraz stworzył międzynarodowy festiwal muzyczny “TyzenHouse” w rodzinnym Grodnie na Białorusi.

Luba Soloduhina urodziła się w Grodnie w rodzinie muzyków. Naukę gry rozpoczęła w klasie Wiktora Gildiuka w wieku 6 lat. W 2007 roku, po ukończeniu Liceum przy Białoruskiej Państwowej Akademii Muzycznej w Mińsku, rozpoczęła studia w Moskiewskim Konserwatorium Państwowym w klasie prof. W. Iwanowa.
Jest laureatką międzynarodowych konkursów w nominacjach solowych i zespołowych. Koncertuje jako solistka z orkiestrami Białorusi, Rosji, Niemiec oraz Francji. Jako kameralistka wielokrotnie występowała na prestiżowym Festiwalu Olega Kagana z takimi partnerami jak Natalia Gutman, Alexander Buzlov, Dmitry Kaprin. Trzykrotnie brała udział jako koncertmistrz orkiestry i solistka na międzynarodowym festiwalu muzycznym Collegium Musicum w Niemczech, współpracując z takimi muzykami jak Eva Bindere oraz Junger Weber.
Od 2011 roku była artystką Orkiestry GASK Russia pod dyrekcją Valery’ego Polyansky’ego, z którą wielokrotnie koncertowała w Europie, a także w USA i Japonii. Była gościem cyklu koncertów „Dyryguje i opowiada Gennady Rozhdestvensky”, gdzie występowała jako kameralistka z A. Rozhdestvensky’m oraz z kwartetem solistów Capelli.
Jest również członkiem (również występując jako koncertmistrz) zespołu solistów Konserwatorium Rosyjskie pod dyrekcją Nikołaja Chondzińskiego.
Prowadzi działalność koncertową i pedagogiczną.

Artyści w duecie i solo zagrają zróżnicowany program z utworami kompozytorow europejskich, w szczególności polskich.

pozostałe wydarzenia
Mężczyzna grający na fortepianie