2019-05-11
 
JazzArt Fashion Festival
 

Kreatywny Manifest nadchodzi! 

Joanna HawrotPaprocki&BrzozowskiLa Metamorphose przeboje Kory i Maanamu w aranżacjach jazzowych, targi najlepszego polskiego designu…Przygotujcie się na prawdziwą rewolucję! W weekend 11-12 maja, warszawski Koneser zmieni się w miejsce tętniące muzyką, modą i designem w wykonaniu najlepszych polskich twórców. Jazz Art Fashion Festival to dwa dni pełne kreatywnych wydarzeń, które wyzwolą z w Was pokłady twórczej energii! 

Piąta edycja będzie pod wieloma względami wyjątkowa: JAFF, festiwal o    wieloletniej tradycji, po raz pierwszy odbędzie się w Warszawie i zmieni Centrum Praskie Koneser w twórczą przestrzeń sztuki, rozrywki, emocji i wyzwań artystycznych.  

Organizatorzy przygotowali dla uczestników wiele atrakcji. Koncert wieczoru, zarówno pierwszego, jak i drugiego dnia Festiwalu to premierowy Performance jAZZOWY Piosenki: Kora i MAANAM w aranżacji i pod kierownictwem muzycznym Krzysztofa Mroziaka, z udziałem świetnych muzyków sceny jazzowej i wokalistów: Moniki Borzym oraz Kasi Lins, Arka Kłusowskiego i innych. Autorem oprawy muzycznej koncertu jest Bruno Althamer, autor muralu z portretem artystkiJAFF to połączenie muzyki, mody i sztuki, przenikanie się struktur i współpraca twórców, świetnym tego wyrazem będzie premierowy pokaz kolekcji “Psycho Pussy – owoc artystycznej kooperacji projektantki Joanny Hawrot i Maurycego Gomulickiego, grafikafotografa, autora instalacji i krótkich form filmowych.  

W niedzielę, 12 maja, na uczestników festiwalu dwa pokazy mody: pierwszy z nich to przedstawienie kolekcji „Ogrody Duszy Kobiety”, autorstwa duetu La Metarmorphose Gawkowska & Szczęsna, którego kolekcja debiutowała na tegorocznym Paris Haute Couture Fashion Weeka trzy modele z ostatniej kolekcji zostały wyróżnione w międzynarodowym, ukazującym się w m.in. Paryżu i Rzymie, magazynie Haute Couturejako: inspiracje, talent artystyczny i wytyczanie nowych stylów w Houte Couture. Kolekcja „Ogrody Duszy…” to historia pełna fantazji, subtelności oraz magii francuskiego stylu. Atmosferę francuskiej finezji i lekkości podkreśli muzyka wygrana na fortepianie Steinway&Sons przez rewelacyjną Gośkę Bańkę, pianistkę, wokalistkę i kompozytorkę wielokrotną laureatkę prestiżowych nagród w dziedzinie sztuk muzycznych. Na miano wydarzenia wieczoru zasługuje z pewnością drugie wydarzenie fashion – na scenę wkroczy duet projektantów: Marcin Paprocki i Mariusz Brzozowski by przedstawić kolekcję wieczorową swojego autorstwa.  

JAFF Art & Design to część, której kuratorem jest dr habDawid Korzekwa – założyciel platformy internetowej GUSTGUST.com która wspiera i promuje wysokiej jakości produkty, kosmetyki i ubrania od najlepszych polskich projektantów. Przez dwa dni na gości JAFF czekać będzie blisko 150 pop-up store’ówktóre przedstawią produkty sztuki użytkowej w najlepszym wydaniu.  

Oprócz pokazów mody i koncertów uczestnicy JAFF 2019 posłuchać będą mogli wykładów uznanych panelistów, prelekcji artystów i występów muzyków, podczas JAFF Meetups – części konferencyjno-meetingowej wydarzenia. W przestrzeni Praskiego Centrum Koneser zagoszczą m.in. Basia Richard – kostiumografka i stylistka, Piotr Szaradowski  kurator, wykładowca i doktor nauk humanistycznych, Natasha Pavluchenko – projektantka, Andrzej Kupniewski – Stowarzyszenie Twórców Form Złotniczych oraz Rafał Stanowski – dziennikarz i koordynator festiwalowej strefy Young Designers. Debatom towarzyszyć będą warsztaty m.in. z rysunku żurnalowego z Natashą Pavluchenko na sprzęcie marki Wacom oraz Eizo, warsztaty z jogi z panelem związanym z Herstorią, warsztaty plecionkarskie oraz warsztaty z tworzenia gier w 3D, który odbędzie się w przestrzeniach warszawskiego campusu Google for startups 

Wszystko co wielkie ma swój mniejszy początek, dlatego na dwa dni oddajemy we władanie młodych projektantów specjalnie zbudowany Pawilon na Placu Konesera JAFF Young Designers i dedykujemy im konkurs. To nagradzani i nominowani do nagród w prestiżowych konkursach Fashion WeekWyłoni on najlepszą kolekcję, która posiadając szczególne walory artystyczne wpisze się w ideę łączenia mody i kultury obecną na Jazz Art Fashion Festivalu. Wyboru zwycięzcy dokona Jury w trakcie wydarzenia. Przez dwa dni festiwalu w Pawilonie będzie można oglądać modowe show oraz kolekcje. Kuratorem przestrzeni jest Rafał Stanowski, PR Director Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie. Dodatkowo goście festiwalu będą w tym miejscu mogli wziąć udział w wielu warsztatach edukacyjno-rozwojowych m.in. plecionkarstwa, sitodruku, rysunku żurnalowego, wyrobu biżuterii oraz jogi.  

Bilety: https://www.ebilet.pl/muzyka/festiwale/jazz-art-fashion-festival/

 

Sponsorami piątej edycji Jazz Art. Fashion Festival są: OPPO Mobile Polska oraz Audi Krotoski-Cichy Warszawa, ul. Radzymińska 267. 

Więcej informacji:  

www.jazzartfashion.pl  

https://www.facebook.com/jazzartfashionfestival/  

Bilety: https://www.ticketmaster.pl/artist/jazz-art-fashion-festival-bilety/1003092

48 godzin, jedno miejsce, art., design, fahion, jazz |Warszawa 

Data:
11 maj - 12 maj 2019
Godzina:

11:00 – 20:00

Lokalizacja:
Centrum Praskie Koneser
 
 
 
Sklepy/Usługi
 
Restauracje/bary/kawiarnie
 
BUTELKOWNIA przestrzeń eventowa
 
LABORATORIUM przestrzeń eventowa
 
Muzeum Polskiej Wódki
 
Google for Startups
 
Hotel Moxy Praga
 
Biura loftowe
 
MIESZKANIA
Winda 24h
Parking podziemny
Wejścia
 
Sklepy/Usługi
 
Restauracje/bary/kawiarnie
 
BUTELKOWNIA przestrzeń eventowa
 
LABORATORIUM przestrzeń eventowa
 
Muzeum Polskiej Wódki
 
Google for Startups
 
Hotel Moxy Praga
 
Biura loftowe
 
MIESZKANIA
Winda 24h
Parking podziemny
Wejścia