Strona główna>Ewa Minge, „Moje wszystkie grzechy główne”, Galeria ToTuart

Ewa Minge, „Moje wszystkie grzechy główne”

Kiedy: wystawa: 09.09 – 26.09.2021, wtorek – niedziela, 12.00 – 20.00
Wernisaż wystawy:  08.09.2021; godz. 19.00

Gdzie: Galeria  ToTuart

Wystawa Moje wszystkie grzechy główne”  jest  pierwszą, publiczną okazją do zaprezentowania  Ewy Minge w malarstwie i rzeźbie. Od lat jest to bardzo ważna część twórczości Ewy, które dotychczas było bardzo intymną skrywaną częścią jej życia – jej swego rodzaju kreatywne i duchowe zaplecze. Ale również: warsztat pomysłów, materiałów, rozwiązań. To malarstwo dawało jej pomysły wizualne, to rzeźba pozwalała jej eksperymentować z formą. Dotychczas jednak ukrywała tę twórczość przed światem. Teraz, jako artystka dojrzała, Ewa Minge poczuła się gotowa, by pokazać swoim odbiorcom najbardziej intymną część swojej twórczości: malarstwo i rzeźbę.

„Malarstwem zaraziła mnie moja mama, która była plastykiem, a tata zaraził mnie rzeźbą.
W moim domu rodzinnym sztuka była „chlebem powszednim”, pierwsze książki jakie pamiętam z domu, to były albumy z malarstwem, a ja sama malowałam od małego. Ta pasja była tak silna, że nie potrafiłam się skupić na lekcjach i wykładach nie rysując” – Ewa Minge.

„Wszystkie moje grzechy główne” będzie wystawą nietuzinkową nie tylko ze względu na nazwisko autorki prac. Będzie to wystawa mierząca się z duchowością i wystawa, poprzez którą autorka będzie chciała łączyć ponad podziałami.
Na wystawie w Totuart artystka pokaże kilkadziesiąt  obrazów w różnych formatach oraz kilka swoich rzeźb. Większość obrazów przedstawia  kobiety  w stylizowanych i onirycznych pejzażach, z elementami kwiatowymi, ornamentami skrzydeł i piór, w pozach dynamicznego ruchu – tańca. Wśród obrazów są także stylizacje religijne, ujawniające duchowość artystki, jej artystyczną reinterpretację ikonografii świętych. Piękno, ludzkie tęsknoty, odwaga w walce o  marzenia i wyznawane wartości, tworzą w pracach spójną spowiedź artystki. 

W centrum wielu prac Eva Minge stawia kobiety – kobiety, które jak sama mówi, symbolizują pragnienie i wolność, których skrzydła zapewniają niezależność.

„Siłą rzeczy maluję kobietę, gdyż ubierałam kobiety. Kobieta jest dla mnie synonimem piękna” – Ewa Minge.
Kobiety w twórczości malarskiej Ewy Minge są piękne, inspirującące, pociągające, posiadające moc kreowania rzeczywistości. To kobiety sztuki dekadenckiej, będące personifikacją sacrum, jak niejednokrotnie malowana przez artystkę Matka Boża, ale i femme fatale prowadzące do zguby, uosobienie grzechu. Wysmukłe sylwetki oraz dekoracyjne ubiory przypominają kobiety Alfonsa Muchy, odgrywające kluczowe role w dziełach. Malarka niejednokrotnie sięga także po złoto i nasycone barwy, przywodząc na myśl wyrazistą sztukę Gustawa Klimta.

Kobieta wieczna zagadka, sen poetów, malarzy, wszelkich mistrzów sztuki wyobraźni…” Sztuka Ewy Minge to sztuka refleksyjna i mistyczna. Podejmująca refleksje nad współczesnym światem i rolą, którą odgrywa w nim kobieta.

Wszystkie prace artystki będzie można kupić – co dla osób kochających Ewę będzie wyjątkową okazją wejścia w posiadanie prac bardzo osobistych i unikatowych. Jak mówi  sama  Ewa: „Uprawiam  sztukę żeby pomagać sobie, a w konsekwencji ta sztuka  pomaga innym”

Ważny cel społeczny:
Część dochodu ze sprzedaży prac artystki zostanie przeznaczona na wsparcie Fundacji Black Butteflies (https://blackbutterflies.com/) której założycielką jest Ewa Minge. Misją Fundacji jest nieść nadzieję i pomoc osobom chorym nowotworowo i przewlekle w przechodzeniu przez chorobę do zdrowia oraz dawanie świadectwa piękna i mocy we wnętrzu człowieka.

Kim jest Ewa Minge?
Ewy Minge nie trzeba przedstawiać – jest osobą znaną i lubianą, postacią telewizyjną. Jest najbardziej rozpoznawalną polską projektantką. Uwielbiana we Włoszech, ceniona na świecie za oryginalne, odważne kreacje. W życiu zawodowym stąpa po twardym gruncie.
Od lat odnosi sukcesy w biznesie i angażuje się w pomoc potrzebującym.
W 1989 roku w Pszczewie powstała jedna z najbardziej rozpoznawalnych na świecie marek modowych z Europy Wschodniej. Niewiele ponad 10 lat później, włoski dziennik „La Republika” nazwał artystkę „Największym odkryciem modowym zza żelaznej kurtyny”.
W światowej modzie, Ewa Minge sięgnęła po najwyższe laury.
Od ponad 20 lat, jej marka Eva Minge obecna jest na najważniejszych wybiegach i najbardziej prestiżowych imprezach modowych z całego świata. Kolekcje projektantki prezentowane były m. in. w Paryżu, Mediolanie, Rzymie, Moskwie, Cannes, Montrealu, Barcelonie, Wiedniu, Berlinie, Kijowie czy Dubaju – zawsze zbierając bardzo pozytywne recenzje, nie tylko za swoje kolekcje, ale również za towarzyszącą.im najwyższej próby oprawę artystyczną.
Ewa Minge jest laureatką niezliczonej ilości nagród, wielokrotnie nagradzana tytułem osobowości roku, luksusowej marki roku czy osobowości roku mediów. Jest również w posiadaniu złotych medali targów w Moskwie i Kijowie.
W 2013 roku, artystka odebrała dwie nagrody International Star Diamond Award przyznawane przez The American Academy of Hospitality Sciences.
Po pokazie Ewa Minge odebrała z rąk prezesa The American Academy of Hospitality Sciences (AAHS) Josepha Cinque prestiżową nagrodę International Star Diamond Award w kategorii “The Next Couture”. Organizacja ta uhonorowała Ewę Minge także za wyjątkowe osiągnięcia w projektowaniu sztuki użytkowej i dóbr luksusowych i tym samym po raz pierwszy w historii przyznała dwie nagrody jednej osobie.
Zarówno modowe kreacje jak i inne elementy sztuki użytkowej, projektowane przez Ewę Minge zdobywają uznanie i serca klientów na całym świecie.
Jej kreacje wybierały między innymi: Paris Hilton, Ivana Trump, Kelly Rowland, Cheryl Cole, LaToya Jackson, Hofit Golan, Tiffany Hines, Sophie Monk czy Adriana Sklenaříková Karembeu.
Oprócz działalności modowej Ewa od lat zajmuje się z powodzeniem architekturą, wzornictwem przemysłowym – tworzy współpracując z czołowymi producentami i twórcami z całego świata.
Wśród osobowości ze świata sztuki i mediów z którymi artystka miała okazję współpracować znajdują się między innymi John Malkovich, Josh Hartnett, Berenice Marlohe, Andrzej Pągowski czy Lech Majewski – z którym to współpracowała przy jego najnowszym filmie „Dolina Bogów”.
Ewa Minge pochodzi z artystycznej rodziny, sztuka była obecna w jej życiu od urodzenia – przez dekady, artystka malowała swoją wyobraźnią nie tylko po światowych wybiegach, ale i płótnach. Tak powstała  kolekcja obrazów i rzeźb, która jest odzwierciedleniem jej unikatowego stylu.

ToTuart – co to za galeria?
ToTuart to galeria sztuki współczesnej, prezentująca dzieła wyselekcjonowanych artystów, posiadająca oddziały w Polsce, w Warszawie oraz w Niemczech i Szwecji. Została założona przez kolekcjonera sztuki, Marka Duchnowskiego, który od 30 lat łączy w niej swoją pasję kolekcjonerską z umiejętnym podejściem biznesowym. ToTuart zapewnia swoim artystom opiekę na wielu płaszczyznach reprezentacji oraz stałą inwestycję w rozwój artystyczny i biznesowy. Swoim klientom natomiast gwarantuje wsparcie przy inwestowaniu w sztukę oraz doborze prac pod kątem dekoratorskim.
Na tle innych galerii Totuart wyróżnia się swoją dynamiką, ogromnym zaangażowaniem w działalność wystawienniczą pozwalająca na prezentację szerokiej gamy twórczości współczesnych artystów oraz wyjątkowo przyjazną atmosferą, która pozwala każdemu wejść w świat sztuki bez obaw oraz rozpocząć przygodę z kolekcjonowaniem na odpowiednim dla siebie poziomie inwestycyjnym. ToTuart to największa w Polsce galeria rzeźby oraz organizator największej niezależnej wystawy rzeźby pt Laboratorium Rzeźby. Działalność galerii na rynku rzeźby docenił m.in. Rafal Olbiński, jeden z największych współczesnych polskich artystów, powierzając jej wyłączność na sprzedaż swoich rzeźb.

pozostałe wydarzenia
Obraz Ewa Minge