Strona główna>BLUE MOON GARDEN – Wystawa Kasi Kalua Kryńskiej, Pasaż Konesera

BLUE MOON GARDEN – Wystawa Kasi Kalua Kryńskiej

Galeria Sztuki ToTuart ma przyjemność zaprosić Państwa na wystawę Kasi Kalua Kryńskiej – architekt, designerki i artystki fotograf.
Na wystawie zaprezentowane zostaną najnowsze prace artystki z serii Blue Moon Garden w technice cyjanotypii. Monochromatyczny obraz w kolorze błękitu pruskiego powstaje bezpośrednio na papierze ręcznie pokrytym substancją światłoczułą. Artystka precyzyjnie dobiera negatywy i fragmenty rośli, podkreślając rolę natury i więzi człowieka z przyrodą. Każda z prac to unikatowy obraz pełen alegorii. „Sytuacja, w której się znaleźliśmy na początku 2020 roku była czasem próby, z którą mierzyliśmy się na rożne sposoby. W moim przypadku ten trudny okres zrodził silną tęsknotę za otwartą przestrzenią i kontaktem z naturą. Blue Moon Garden stał się krainą na styku wyobraźni, tęsknoty i doświadczeń”.
Kasia Kalua Kryńska doktor sztuki, wykładowca, należy do Związku Polskich Artystów Fotografików. Specjalizuje się w fotografii emocjonalnej, portretowej i artystycznej posługując się technikami szlachetnymi i alternatywnymi. Jej prace były pokazywane na ponad 40 wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce, Irlandii, Portugalii, Holandii, Hiszpanii, Niemczech i USA. Laureatka wielu konkursów fotograficznych m.in.: Grand Prix w ramach Vintage Photo Festival za Cichość Serca czy nagroda w międzynarodowym konkursie Julia Margaret Cameron Award za Blue Moon Garden, serię prezentowaną w Galerii ToTuart do końca czerwca.
Zapraszamy na wystawę w dniach 15 – 30 czerwca 2021.
Uroczysty wernisaż wystawy odbędzie się 15 czerwca 2021 o godz. 19.00.
Wstęp wolny!
Galeria Sztuki ToTuart
Centrum Praskie Koneser
Plac Konesera 3
03-736 Warszawa
Wt – Nd 12:00 – 20:00
pozostałe rozrywka i kultura

Galeria Sztuki ToTuart
Centrum Praskie Koneser
Plac Konesera 3
03-736 Warszawa
Wt – Nd 12:00 – 20:00

Szczegóły