Strona główna>„Beksiński w Warszawie”, Filtracja

„Beksiński w Warszawie”

Tego lata w Koneserze odbędzie największa czasowa wystawa obrazów Zdzisława Beksińskiego, jaką kiedykolwiek zorganizowano. To wydarzenie bez precedensu, podczas którego zaprezentowanych zostanie blisko 70 oryginalnych dzieł jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich artystów ostatniego stulecia.

Niewątpliwą gratką dla miłośników twórczości Beksińskiego będą nigdy wcześniej nieprezentowane dzieła Mistrza z kolekcji prywatnych oraz szereg wydarzeń towarzyszących: pokazy filmów oraz spotkania z gośćmi związanymi z artystą. Patronat honorowy nad wystawą objął sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pan Jarosław Sellin.

Wystawę “Beksiński w Warszawie” będzie można oglądać w warszawskim Centrum Praskim Koneser od 26 czerwca do 5 września tego roku. Za jej organizację odpowiadają Muzeum Historyczne w Sanoku, Fundacja Nova Ars Poloniae, Galeria Beks.pl oraz Spatium Art.

Termin: 26 czerwca – 5 września 2021 roku

Miejsce: Centrum Praskie Koneser, Plac Konesera, Warszawa

Ceny biletów:

  • bilet normalny: 35 złotych
  • bilet ulgowy*: 25 złotych
    * dzieci do 18 roku życia, studenci z legitymacją studencką, seniorzy powyżej 65 roku życia, osoby niepełnosprawne

Godziny otwarcia:

  • dni powszednie: od 11:00 do 21:00
  • weekend: od 10:00 do 21:00

Zdzisław Beksiński (1929-2005) – malarz, rzeźbiarz, fotografik, grafik komputerowy. Urodził się 24 lutego 1929 roku w Sanoku, zmarł tragicznie 21 lutego 2005 roku w Warszawie. Uważany obecnie za jednego z najwybitniejszych i najbardziej oryginalnych polskich twórców współczesnych. W latach 1947-1952 studiował architekturę na Politechnice Krakowskiej. Po ukończeniu studiów odbył kilkuletni nakaz pracy, mieszkając w Rzeszowie i Krakowie. W 1955 roku powrócił do Sanoka zatrudniając się jako projektant w Sanockiej Fabryce Autobusów. Na początku lat 50. rozpoczął działalność artystyczną jako fotografik, wystawiając swe prace na kilku wystawach w Gliwicach, Warszawie i Poznaniu. Równocześnie zajmował się malarstwem, grafiką, rzeźbą, a od 1974 roku wyłącznie

pozostałe rozrywka i kultura
beksiński
Szczegóły, bilety