Strona główna>Barometr Szczęśliwości

Barometr Szczęśliwości

W dniach 13-16 maja w Centrum Praskim Koneser powstanie Barometr Szczęśliwości🤩! To interaktywna kompozycja artystyczna👨‍🎨, w której tworzeniu udział może wziąć każdy – zarówno dzieci, jak i dorośli👨‍👩‍👧‍👧.
Marek Sułek, autor “Praskich Aniołów👼“, znany z wielu działań w przestrzeni miejskiej🏙️, przygotował na placu Konesera 6️⃣ kolumn w trzech kolorach, które symbolizują⚛️ nasze nastroje:
🤍Biały – „szczęście”😃, dla osób zadowolonych
🌑Szary – „spoko”🤨, dla osób średnio zadowolonych
🖤Czarny – „smutek”😥, dla osób niezadowolonych
Obok kolumn w koszykach znajdują się kolorowe piłeczki🏀: czerwone, pomarańczowe, żółte, zielone, niebieskie, fioletowe i różowe. Wszyscy chętni mogą wybrać kulkę w swoim ulubionym kolorze i przykleić ją z pomocą opiekuna instalacji na kolumnie, która odzwierciedla nasz obecny nastrój.
W efekcie powstanie Barometr Szczęśliwości🤩, czyli kompozycja przestrzenna, odzwierciedlająca stan społeczeństwa w 2021 roku. Zbadajmy wspólnie nasz nastrój!
🗓️ 13-16 maja 2021 r.
Godziny:
13-14 maja: 14:00-19:00
15-16 maja: 12:00-19:00
📍plac Konesera, Centrum Praskie Koneser
👨‍🎨 Marek Sułek – twórca specjalizujący się w sztuce przestrzeni miejskiej. Realizował projekty w wielu miejscach w kraju i na świecie: Amsterdamie, Brukseli, Berlinie, Antwerpii, Sarajewie, a także w Krakowie czy Warszawie. W stolicy stworzył m.in. Miasto Aniołów na Pradze-Północ.
Artysta w swojej pracy twórczej, oprócz realizacji w przestrzeni miejskiej, skupia się również na rzeźbie, malarstwie i fotografii. W Centrum Praskim Koneser prowadzi Galerię Art Sułek Space.
Organizator: Galeria Art Sułek Space
pozostałe wydarzenia
Szczegóły