Strona główna>Astroteatr – warsztaty astrologiczno-teatralne, Pasaż Konesera

Astroteatr – warsztaty astrologiczno-teatralne

Ideą warsztatów jest wykorzystanie wiedzy astrologicznej w tworzeniu postaci, które pomogą jednocześnie uczestnikom zrozumieć samych siebie. Poszukamy tego, co uniwersalne w człowieku oraz tego, co nas od siebie odróżnia. Wszystko oczywiście w formie zabawy oraz improwizacji.

Zajęcia rozpoczynają się medytacją, która przybliży uczestnikom charakter planet i pomoże zintegrować cechy, jakie reprezentują, to sprawdzona i znakomita metoda, służąca zarówno samopoznaniu, jak i otwarciu się na doświadczenia aktorskie.

Za pomocą wędrówki planet przez 12 znaków zodiaku, uczestnicy warsztatów, wykorzystując techniki aktorskie, w ramach zabawy stworzą wspólne dzieło. Uczestnicy grając planetę staną się personifikacją pewnych cech charakteru, które zmieniają się w zależności od wędrówki przez znaki zodiaku – planety wchodzą ze sobą w kontakt, jedne się lubią, inne nienawidzą, wchodzą w relacje, które są napięte, harmonijne lub obojętne. W trakcie warsztatów wykorzystując techniki improwizacji, uczestnicy wspólnie stworzą sceny, które bedą miały za zadanie nie tylko rozbudzić kreatywność, ale też zwiększyć samoświadomość emocjonalną.

Zapraszamy na pierwszy z cyklu warsztatów – „Wenus w znakach zodiaku”. Wenus w naszym życiu i w naszej osobowości odpowiada za miłość, relacje międzyludzkie, ważne związki, stosunek do sztuki, zamiłowania artystyczne oraz stan posiadania.

Terminy i czas warsztatów:

  1. 11.10.2021 (poniedziałek) godz. 18.30 – 20.00 – pobierz bezpłatny bilet TUTAJ
  2. 18.10.2021 (poniedziałek) godz. 18.30 – 20.00 – pobierz bezpłatny bilet TUTAJ
  3. 25.10.2021 (poniedziałek) godz. 18.30 – 20.00 – pobierz bezpłatny bilet TUTAJ

Warsztaty są bezpłatne
Obowiązują zapisy: e.czerwinska@astroteatr.pl

Elżbieta Czerwińska
Jest aktorką, producentem teatralnym i astrologiem, ukończyła Studium Aktorskie przy Teatrze Wybrzeże w Gdańsku  w 1981 r. oraz studium podyplomowe „Zarzadzanie kulturą w perspektywie integracji z UE” organizowane przez Instytut Literacki PAN w 2004, jest członkiem ZASP oraz Polskiego Towarzystwa Astrologicznego. W latach 1981-84  pracowała jako aktorka w Teatrze im. St. Jaracza w Olsztynie, od 1985 roku związana jest z teatrami warszawskimi – Teatrem Narodowym, Teatrem Na Woli, Teatrem Powszechnym w Warszawie, a także Teatrem Polonia K. Jandy („Bóg” Woody Allena w reż. K. Jandy, „Skok z wysokości” Leslie Ayvazjan w reż. K. Jandy). Była też producentem „Darkroom” Rujany Jeger w adaptacji i reż. Przemysława Wojcieszka i asystentem reżysera w spektaklu „Kobiety w sytuacji krytycznej” Joanny Murray-Smith w reż. Krytyny Jandy. Na VII Ogólnopolskim Przeglądzie Monodramu Współczesnego w Warszawie w 2009 roku otrzymała wyróżnienie i nagrodę za osobowość sceniczną za rolę Mai w spektaklu „Kochany synu” Anny Mentlewicz w reż. Remigiusza Grzeli.

14 maja 2011 na IX Ogólnopolskim Przeglądzie Monodramu Współczesnego w Warszawie zagrała polską prapremierę monodramu  „Smażone zielone pomidory” według powieści Fannie Flagg, w adaptacji i reżyserii Remigiusza Grzeli – spektakl  zdobył Nagrodę Publiczności na II Festiwalu Monodramów MONOwMANU w Teatrze Małym w Manufakturze w Łodzi w grudniu 2011, w latach 2013-14 był w repertuarze Teatru Powszechnego w Warszawie, od 2015 roku do marca 2020 r. był w repertuarze Sceny Spatif w Warszawie. W 2016 roku zrealizowała w siedzibie ZASP projekt adresowany do kobiet 50 plus, współfinansowany przez Burmistrza Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy pt „Szczęśliwa kobieta 50 plus”, który zawierał realizację 5 spektakli „Smażonych zielonych pomidorów” oraz warsztaty prowadzone przez ekspertów z różnych dziedzin.

pozostałe wydarzenia
Szczegóły